Parapiyasasi.net
Murat Uysal, Bankalar ile Swap Görüşmelerinin Yürütüldüğünü Söyledi
Yazar: -20 Nisan 2020
23

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı, Ekonomik İstikrar Paketi ile 2 milyon 300 bin haneye yapılması beklenen 1.000’er liralık nakit yardım ödemelerinin bugün başladığını halk ile paylaştı.

Halk Mağdur Olmayacak

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın duyurduğu Ekonomik İstikrar Paketi sayesinde, ihtiyaç sahibi olan 2 milyon 111 bin haneye 1-5 Nisan 2020 tarihleri içerisinde yardım yapıldığını hatırlatan Bakan Selçuk; ” Ülkemizde koronavirüsle mücadele döneminde vatandaşlarımızı mağdur etmemek adına hazırlanan Sosyal Destek Programımız 3 farz oluşuyor.

Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarımızla halk içerisinde ihtiyaç sahibi 2.3 milyon haneye Farz 2 kapsamında 1.000’er liralık nakit yardımı yapıyoruz” açıklamasında bulundu.

ekonomik istikrar paketi

Ödemeler Bugün Gerçekleşti

İlk dağıtılan yardımda olduğu gibi, bu hanelerin Sosyal Yardımlar sistemi içerisinde kayıtlı olduğundan başka başvuruda bulunmasına gerek kalmadığının altını çizen Selçuk; “1.000 liralık nakit destek ödemesi bugün, belirli hanelerin PTT hesaplarına yatırıldı. Bu destek da yine bir önceki destek paketinde olduğu gibi, koronavirüsün yayılmasını önlemek amacıyla evlere hizmet verilip, ödeme elden teslim ile gerçekleşiyor.” sözlerini kullandı.

İlgili Konular

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.

hesap işletim ücreti almayan bankalar