Parapiyasasi.net
3 bankadan ‘resesyon senaryosu’ tavsiyesi
Yazar: -03 Mayıs 2023
1

Fed’in yumuşak inişi başaramayacağı inancı büyük bankaların daha fazla tahvil yatırımı tavsiyesi vermesine yol açıyor.

Bloomberg’in haberine nazaran, JPMorgan, Morgan Stanley ve UBS analistleri resesyon ihtimali gölgesi altında sabit getirili menkul değerleri, paylara nazaran daha fazla beğendiklerini açıkladı.

Üç bankanın analistleri bilhassa yatırım yapılabilir nota sahip tahvillerin ekonomik yavaşlama senaryosunda paylara nazaran daha düzgün performans göstereceğini düşünüyor.

Bu görüşü destekleyen bilgiler de mevcut.

Yüksek notlu tahvillerin getirisi MSCI ACWI Endeksi şirketlerinin temettü getirilerini aşmış durumda. İki getiri ortasındaki fark 90 baz puanla 2008 finans krizinden bu yana en yüksek düzeyde.

Üç banka ayrıyeten pay değerlemelerini değerli buluyor.

JPMorgan Asset Management Stratejisti Tai Hui “Genel atmosfer sabit getirili varlıkların lehine. ABD paylarında değerlemeler ucuz değil ve karlılık beklentileri hala çok iyimser” yorumunu yaptı.

Yıl başından bu yana getirilere bakıldığında pay senetleri önde gözüküyor. Global pay senetleri yatırımcısına 2023’te yüzde 7 getiri sağlarken yatırım yapılabilir nota sahip tahviller yatırımcılarına yüzde 3,3 yarar sağladı.

İlgili Konular

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.

hesap işletim ücreti almayan bankalar