Parapiyasasi.net
40 Bin Doları Bildi! Bitcoin Artık Bu Düzeylere Gidiyor!
Yazar: -16 Şubat 2023
9

bitcoin freedom e1650889973270

Goldman Sachs ve Morgan Stanley üzere üst seviye şirketlerde misyon alan analist William Noble, Bitcoin’in 2020’nin sonlarında 20.000’den 40.000 dolara çıkacağını varsayım ettikten sonra artık yeni bir kehanette bulundu. Bitcoin boğalarının yakında tekrar sahne alabileceğini söyledi.

Teknik analist, Bitcoin fiyatının ATH düzeylerine süratle ulaşabileceğini söylüyor

Bitcoin (BTC), klasik piyasalardaki hissiyat üzere dış güçlerin büyük ölçüde destekleyici olmasıyla yılın birinci yedi haftasında yaklaşık %50 yükseldi ve altı ayın en yüksek düzeyi olan 25,000 dolara ulaştı. Son vakitlerde, kripto piyasası ve Wall Street’in teknoloji yüklü Nasdaq endeksi, Federal Rezerv’in tasasına ve bunun sonucunda Hazine getirilerindeki artışa karşı dirençli hale geldi.

Bu nedenle grafik analisti William Noble, önümüzdeki aylarda Bitcoin’in kıymetini iki kattan fazla görebilecek daha yüksek bir hareketin devam etmesini bekliyor.

BTCUSDT 2023 02 16 19 08 48

Emerging Assets Group araştırma yöneticisi ve Goldman Sachs ve Morgan Stanley eski analisti William Noble, yeni bir röportajda, “Bitcoin, uzun bir temel oluşumundan çıkıyor. Bir kelam vardır, taban ne kadar büyükse, uzayda o kadar yüksek” dedi.

William Noble, Bitcoin fiyatında bu düzeylere geri dönüş bekliyor

Bitcoin (BTC) 2020’nin sonlarında 20.000 dolardan 40.000 dolara çıkacağını yanlışsız bir biçimde iddia eden Noble, “Bitcoin konsolidasyondan öteki bir parabolik harekete geçerek 56.000 dolara geri dönebilir” diyor.

Noble’ın söylediği üzere, Bitcoin’in son boğa canlanması, ayı piyasasının derinliklerinde 18.000 dolar civarında uzun bir yatay devri yahut temel modelin akabinde geliyor. Geniş çapta izlenen momentum indikatörü RSI, haftalık grafikte yükseliş eğilimi göstererek düşüş trendinin sona erdiğini doğruladı. Kasım 2022’de gözlemlendiği üzere, indikatör fiyattaki yeni düşük düzeye karşılık vermediğinde, RSI’da yükseliş sapması meydana gelir. Bu da ayıların güç kaybettiğinin ve boğaların güç kazandığının işaretidir.

7SQQZXQRXVC3FCN6LPIXLRTBIE

Mike Novogratz, kısa vadede 30.000 doları görebileceğimizi varsayım etti

Galaxy Digital’in kurucusu ve CEO’su, Bitcoin’in Mart ayı sonuna kadar 30.000 dolara ulaşmasını beklediğini söyledi. 15 Şubat’ta bir Bank of America konferansında konuşan Novogratz şunları söyledi:

Fiyat hareketine baktığımda, arayan müşterilerin heyecanına, yükselen FOMO’ya baktığımda, çeyreğin sonunda 30.000 dolar düzeyinde olmamız beni şaşırtmaz. Yalnızca altı hafta evvel bunun gerçek olması için her iki ayakkabımı da verirdim.

Novogratz’ın fiyat iddiasına ulaşmak için BTC’nin sırf mevcut düzeylerden %21,5 daha yükselmesi gerekiyor. Kendisi daha evvel BTC hakkında çok boğaydı ve 2024’te BTC fiyatının 500.000 dolara ulaşacağına dair tuhaf bir varsayımda bulundu. Yeniden de, herkesin bu kadar optimist olmadığını belirtmek gerekiyor.

Aaron Arnold, boğaların bu üç faktöre gereksinimi olduğunu söylüyor

Altcoin Daily analisti, en son YouTube görüntüsünde şu anda Bitcoin’in fiyatını etkileyecek üç ana şeyin altını çizdi. Analist, Şubat ayı TÜFE datalarının, Sam Bankman Fried’in tahvil imzalayanların kimliklerinin yayınlanmasının ve Kevin O’Leary’nin ABD’deki gerçek kripto mevzuatının zamanlamasına ait tartışmalarının hepsinin fiyat üzerinde bir tesiri olacağını iddia etti.

Genel olarak, TÜFE yükseldiğinde, ömür maliyetinin arttığını ve bir para ünitesinin satın alma gücünün düştüğünü gösterir. Beşerler bedel depolamak için alternatif yollar aradıklarından bu, para ünitesine olan talebin azalmasına neden olabilir. Bu nedenle, TÜFE yükseldiğinde, kimi yatırımcılar servetlerini enflasyonun tesirlerinden muhafazanın bir yolu olarak Bitcoin’e yönelebilirler.

fed lOgu cover

SBF’nin kefalet kefillerinin kimliklerinin ise William and Flora Hewlett Vakfı lideri ve Stanford Hukuk Fakültesi fahri dekanı Larry Kramer ile Stanford Üniversitesi’nde kıdemli araştırma bilimcisi Andreas Paepcke olduğu ortaya çıktı. Arnold, bunun Bitcoin’in fiyatını da etkileyebileceğini söylüyor.

Düzenleyici baskılar

Son olarak, Arnold’un direkt düzenleyicilerle görüşmelere işaret ettiği O’Leary, aceleye getirilmiş bir kripto düzenleme yasa tasarısının yakında Kongre’ye sunulabileceğini, lakin bunun kripto piyasasına faydadan çok kötülük getirebileceğini söyledi. Kriptokoin.com olarak SEC’in son kısıtlayıcı kararlarına bu yazıda yer verdik.

İlgili Konular

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.

hesap işletim ücreti almayan bankalar