Parapiyasasi.net
7,4’lük sarsıntı sonrası valilerin misyon yerleri değiştirildi: Bölgedeki birtakım birliklerde ziyan gördü
Yazar: -06 Şubat 2023
2

10 ili vuran 7,4 büyüklüğündeki sarsıntının akabinde uyum için birtakım vilayetlerin valiliklerine yeni görevlendirmeler yapıldı.

Kayseri valisi Kahramanmaraş’a, Mersin valisi Hatay’a, Mardin valisi Gaziantep’e, Tunceli valisi Adıyaman’a, Bingöl valisi Osmaniye’ye ve Sivas valisi Malatya’ya görevlendirildi.

MSB: TSK nakliye uçakları misyona hazır

Milli Savunma Bakanı Akar ve TSK komuta kademesi sarsıntı bölgesine gidiyor. MSB’den yapılan açıklamada, zelzele bölgesindeki birtakım birliklerin de hasar gördüğü belirtildi. Açıklamada, TSK İnsani Yardım Tugayı ögeleri ile nakliye uçaklarının misyona hazır olduğu kaydedildi.

Milli Savunma Bakanlığı (MSB), Kahramanmaraş’taki 7,4’lük sarsıntının akabinde Türk Silahlı Kuvvetleri İnsani Yardım Tugayı ögeleri ile AFAD’ın talepleri kapsamında nakliye uçaklarının vazifeye hazır olduğunu, taleplerin karşılanması için uyuma başlandığını duyurdu.

MSB’den yapılan açıklama şöyle;

1. Bu sabah meydana gelen sarsıntılarda Kahramanmaraş, Malatya, Gaziantep, Diyarbakır, Adana, Hatay, Kilis, Osmaniye vilayetlerinde bulunan birliklerimiz etkilenmiştir. Hasar tespit çalışmaları devam etmektedir.

2. Ulusal Savunma Bakanlığında zelzele faaliyetlerinin uyumu için Afet Acil Durum Kriz Merkezi oluşturularak faaliyetlerine başlamıştır.

3. TSK İnsani Yardım Tugayı ögeleri ile AFAD talepleri kapsamında nakliye uçakları vazifeye hazırdır. Taleplerin karşılanması için uyuma başlanmıştır.

4. Ulusal Savunma Bakanı Hulusi AKAR beraberinde Genelkurmay Lideri ve Kara Kuvvetleri Kumandanı ile bölgeye gitmektedir.

İlgili Konular

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.

hesap işletim ücreti almayan bankalar