Parapiyasasi.net
AB ile ABD kanser için ortak vazife gücü kurdu
Yazar: -17 Mayıs 2023
6

Taraflar ortasındaki karar, ABD Sıhhat Bakanı Xavier Becerra’nın Brüksel’de AB Komitesinin sağlıktan sorumlu üyesi Stella Kyriakides ile görüşmesinden sonra açıklandı.

“AB-ABD Sıhhat Misyon Gücü” ismi verilen düzeneğin kanser alanındaki öncelikler, global sıhhat tehditleri ve global sıhhat mimarisinin güçlendirilmesine odaklanacağı kaydedildi.

AB Kurulundan yapılan açıklamaya nazaran, AB ile ABD, bu öncelik başlıklarında teknik çalışma kümelerini kurmaya başladı. Kanser çalışmaları konusunda uzmanlar düzeyinde kurulan ve birinci toplantısını geçen hafta yapan iki küme, çocuk ve genç yetişkin kanseri ile akciğer kanseri hususlarına ağırlaşacak.

Diğer öncelik alanlarında çalışma kümelerinin kurulması için çalışmaların sürdüğü belirtildi.

Kovid-19 salgını sonrası oluşan koşulların sıhhat, toplumlar ve ekonomiler üzerindeki tesirlerinin daha âlâ anlaşılmasının kıymetini vurgulayan taraflar, inançlı arz zincirleri ve aşı programları hakkında görüş alışverişi yaptı ve gelecekte ortaya çıkabilecek salgınlara karşı hazırlıklı olunmasının altını çizdi.

İlgili Konular

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.

hesap işletim ücreti almayan bankalar