Parapiyasasi.net
ABD Lideri Biden, Fed idaresi için adaylarını duyurdu
Yazar: -12 Mayıs 2023
7

Beyaz Saray’dan yapılan açıklamada, Biden’ın ayrıyeten Fed İdare Şurası Üyesi Lisa Cook’u bir periyot için daha yine aday göstereceği bildirildi.

Açıklamada değerlendirmelerine yer verilen Biden, misyona gelmesinden bu yana kaydettikleri ekonomik gelişmelere işaret ederek, Jefferson’ı Fed İdare Şurası lider yardımcılığına aday göstermekten gurur duyduğunu belirtti.

Senato’nun geçen yıl Jefferson’ı 91’e karşı 7’lik güçlü bir oy oranıyla Fed İdare Heyeti üyesi olarak onayladığını anımsatan Biden, adayının Fed Lider Yardımcısı olarak da süratli bir formda onaylanmasını beklediğini tabir etti.

Biden, Senato’nun geçen yıl onayladığı Cook’u da bir devir daha İdare Şurası üyeliğine aday gösterdiğini belirterek, Jefferson ve Cook’un ABD iktisadı ve ülkedeki aileler için kritik bir vakitte Fed’e pahalı bilgiler, uzmanlık ve süreklilik getirmeye devam edeceğini vurguladı.

Fed İdare Şurası üyeliğine de Kugler’i aday gösterdiğini bildiren Biden, Kugler’in iş gücü piyasaları, personel hareketliliği ve gençlerin istihdamı bahislerinde derin uzmanlığa sahip, epeyce nitelikli ve saygın bir ekonomist olduğuna işaret etti.

Biden, kelam konusu adayların, misyonlarının partizan olmayan, azamî istihdam ile fiyat istikrarını sağlamada ve ülkenin birçok finans kurumunu denetlemede kritik rol oynayan bir iş olduğunu anladıklarını vurguladı.

İlgili Konular

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.

hesap işletim ücreti almayan bankalar