Parapiyasasi.net
ABD Ticaret Temsilcisi Tai, Çinli bakanla ticareti görüştü
Yazar: -26 Mayıs 2023
7

ABD Ticaret Temsilciliği’nden (USTR) yapılan açıklamada, görüşme sırasında Tai’nin APEC üyeleri tarafından kaydedilen ilerleme hakkındaki görüşlerini paylaştığı bildirildi.

Tai’nin ABD-Çin ticaret ilgisinin global iktisattaki kıymetini ve her iki tarafın da birbiriyle münasebet kurmaya devam etmesi gerektiğini belirttiği kaydedilen açıklamada, Temsilci’nin ayrıyeten Çin’in iktisat ve ticaret siyasetine yönelik piyasa dışı yaklaşımının neden olduğu dengesizliklerin ele alınması gerektiğinin altını çizdiği aktarıldı.

Açıklamada, görüşmede Çin’de faaliyet gösteren ABD şirketlerine karşı alınan tedbirlerle ilgili kaygıların lisana getirildiği, Tai’nin iki ülke ortasında açık bağlantı sınırlarını sürdürmenin ehemmiyetini vurguladığı söz edildi.

ABD Ticaret Bakanı Gina Raimondo da dün Çin Ticaret Bakanı Vang ile bir ortaya gelmiş, iki bakan ticaret ve yatırım ortamı ve potansiyel işbirliği alanları dahil iki ülkenin ticari alakasıyla ilgili görüş alışverişinde bulunmuştu.

Raimondo, Çin’de faaliyet gösteren ABD şirketlerine karşı son vakitlerde Çin’in aldığı tedbirlerle ilgili tasalarını aktarmıştı.

İlgili Konular

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.

hesap işletim ücreti almayan bankalar