Parapiyasasi.net
ABD’li çip üreticisinin piyasa bedeli 1 trilyon dolara yaklaştı
Yazar: -25 Mayıs 2023
5

Nvidia’nın payı yüzde 28,4 artarak 394,80 dolara kadar yükseldi. Paylarındaki yükselişle Nvidia’nın piyasa pahası de 1 trilyon dolara yaklaştı.

Şirketin paylarındaki yükselişte, Nvidia’nın gelecek çeyreğe ait satış iddialarının piyasa beklentilerini aşması tesirli oldu.

Nvidia’nın dün açıklanan bilançosunda, gelecek çeyreğe ait gelir beklentisinin 11 milyar dolar olduğu bildirildi. Piyasa beklentileri bunun 7,2 milyar dolar düzeyinde olacağı istikametindeydi.

Nvidia CEO’su Jensen Huang da OpenAI’nin ChatGPT’si ve öbür yapay zeka uygulamaları üzere lisan geliştiren araçların yükselişinin bilgi süreç gücüne talebi artırdığını söyledi.

Nvidia’nın beklenenden düzgün olan gelir görünümü, öbür çip üreticileri ve yapay zeka uygulamaları geliştiren şirketlerin paylarının de yükselmesine yardımcı oldu.

ABD’li yarı iletken şirketi AMD’nin payları yüzde 10’un, Google’ın ana kuruluşu Alphabet’in payları yüzde 2’nin ve Microsoft’un payları yüzde 3’ün üzerinde kıymet kazandı.

İlgili Konular

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.

hesap işletim ücreti almayan bankalar