Parapiyasasi.net
ABD’li giysi firması GAP, 1.800 çalışanını işten çıkarıyor
Yazar: -27 Nisan 2023
6

Old Navy, Banana Republic ve Athleta markalarını bünyesinde bulunduran GAP, eser ve müşteri tecrübesini yükseltmek hedefiyle operasyon modelini optimize etmek için yeni hareketler planladığını bildirdi.

Bu kapsamda GAP, iş gücünün yaklaşık 1.800 azaltılmasını içeren tekrar yapılandırma planını duyurdu.

GAP’in süreksiz üst yöneticisi Bob Martin, yaptığı açıklamada, işten çıkarmaların yıllık 300 milyon dolarlık tasarrufla sonuçlanmasını beklediklerini kaydetti.

Martin, şirketin işletme modelini kolaylaştırıp optimize ederek, yaratıcılığı yükselterek ve müşteri tecrübesinin her boyutunda daha âlâ teslimat sağlayarak GAP’i yine yapılandırmak için gerekli adımları atacaklarını lisana getirdi.

GAP, Eylül 2022’de çeşitli departmanlarda yaklaşık 500 çalışanın işine son vermişti.

Şirket, 2022’nin son çeyreğinde beklentilerin üzerinde ziyan açıklamış ve 2023 satışlarının da varsayımlarının altında olduğunu bildirmişti.

– Dropbox, çalışanlarının yüzde 16’sının işine son veriyor

Bulut depolama hizmeti sağlayıcısı Dropbox da çalışanlarının yaklaşık yüzde 16’sına karşılık gelen 500 çalışanını işten çıkaracağını açıkladı.

Şirketin üst yöneticisi Drew Houston, yayımladığı bildirisinde, son zamanlardaki ekonomik gerilemeden kaynaklanan aykırı rüzgarların müşterileri ve işleri üzerinde baskı oluşturduğunu belirterek, daha evvel kar sağlayan yatırımların artık sürdürülebilir olmadığını kaydetti.

İlgili Konular

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.

hesap işletim ücreti almayan bankalar