Parapiyasasi.net
ABD’nin yeni maksadı Rus metalleri
Yazar: -24 Şubat 2023
5

ABD, Rusya’nın metal ve madencilik kesimine karşı, Rusya’da eritilmiş yahut dökülmüş alüminyum ithal etmenin maliyetini değerli ölçüde artıracağını söylediği tedbirleri içeren yeni bir yaptırım paketi duyurdu.

Beyaz Saray’dan yapılan açıklamada Rusya’nın Ukrayna’yı işgalinin birinci yıl dönümü nedeniyle yeni bir dizi tedbir duyurarak Rusya’nın 100’den fazla metal, mineral ve kimyasal eseri üzerindeki gümrük vergilerini artıracağını bildirdi.

“Tedbirler, Rusya’da eritilen yahut dökülen alüminyumun ABD pazarına grime maliyetlerini değerli ölçüde artıracak” denilen açıklamada daha fazla detaya yer verilmedi.

Bloomberg daha evvel ABD’nin Rus alüminyumuna yüzde 200’lük bir ithalat tarifesi uygulamaya hazırlandığı bildirmişti.

ABD ve Avrupa, Ukrayna’nın işgaline karşılık olarak Rusya’ya kapsamlı yaptırımların uygularken, alüminyum üzere endüstriyel metaller genel kısıtlamalardan büyük ölçüde kaçındı.

ABD ve Avrupa tarafından Rusya’nın Ukrayna işgaline cevap olarak Rusya’ya kapsamlı yaptırımlar uygulanırken alüminyum üzere endüstriyel metaller genel yaptırımlardan büyük ölçüde muaf tutulmuştu.

Beyaz Saray’dan yapılan açıklamada yaptırım yetkilerinin metal ve madencilik kesimini kapsayacak formda genişletileceği lakin hareketin piyasadaki aksamaları en aza indirecek halde düzenleneceği bildirildi

İlgili Konular

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.

hesap işletim ücreti almayan bankalar