Parapiyasasi.net
Adalet Bakanlığı’ndan ‘yağma’ ve ‘hırsızlık’ adımı
Yazar: -10 Şubat 2023
10

Bakanlıktan yapılan açıklamaya nazaran, Adalet Bakanı Bekir Bozdağ’ın talimatıyla Ceza İşleri Genel Müdürlüğünce zelzelenin yaşandığı andan itibaren sarsıntı bölgelerinde gerekli tedbirlerin alınması için çalışma başlatıldı.

Bu süreçte zelzele nedeniyle harika hal (OHAL) ilan edilen vilayetlerde hırsızlık olaylarıyla ilgili de gerekli tedbirler alındı.

Bu kapsamda Bakanlık, başsavcılıklara “Soruşturma Süreçlerinin Fiziki Ortamda Yürütülmesi” bahisli yazı gönderdi.

Yazıda, zelzele felaketi sonucunda ortaya çıkan kaygı ve karışıklıktan yararlanarak enkaz ve binalardaki bedelli eşya, yardım materyallerine yönelik hırsızlık aksiyonu yapan bireyler hakkında derhal soruşturmaya yönelik önlemlerin alınmasının ehemmiyet arz ettiği belirtildi.

Deprem bölgesinde adliye binaları ve çalışanın kullandığı UYAP sisteminin ziyan görmesinin soruşturma süreçlerine başlanmasına mani oluşturmayacağı kaydedilen yazıda, kelam konusu hataları işleyen şahıslara yönelik önlemlerin tereddütsüz formda uygulanması, UYAP dışı fiziki olarak oluşturulan doküman yahut kararların pürüzün ortadan kalkmasından sonra derhal UYAP sistemine aktarılması istendi.

İlgili Konular

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
hesap işletim ücreti almayan bankalar