• YARIM ALTIN
  5.545,00
  % -0,02
 • AMERIKAN DOLARI
  27,0419
  % 0,08
 • € EURO
  28,9135
  % 0,15
 • £ POUND
  33,5192
  % -0,01
 • ¥ YUAN
  3,7073
  % -0,02
 • РУБ RUBLE
  0,2814
  % 1,50
 • BITCOIN/TL
  734101,256
  % 1,42
 • BIST 100
  7.784,01
  % 1,35

AFAD depremzedeler için oluşturulan tahliye noktalarını paylaştı

AFAD depremzedeler için oluşturulan tahliye noktalarını paylaştı

Afet ve Acil Durum İdaresi Başkanlığı (AFAD), Kahramanmaraş merkezli sarsıntılardan etkilenen ve barınma gereksinimi nedeniyle vilayet dışına gitmek isteyenler için oluşturulan tahliye noktalarını duyurdu.

AFAD’dan yapılan açıklamaya nazaran, sarsıntılardan etkilenen ve barınma muhtaçlığı nedeniyle vilayet dışına gitmek isteyenler için Jandarma ünitelerince afetten etkilenen vilayetlerde tahliye alanları oluşturuldu.

Bu noktalara tahliye talebiyle başvuranların tahliyesi yetkililerce belirlenecek olan en uygun vasıtalarla sağlanacak. Tahliyesi sağlananlar, gidecekleri vilayetlerdeki valilikler ve AFAD uyumunda belirlenen barınma alanlarına ve misafirhanelere yerleştirilecek.

Barınma noktalarına yönlendirilecek

Tahliye talepleri ise vilayetlerin barınma kapasitesine nazaran planlanacak.

Kendi imkanlarıyla ulaşım sağlayıp, afet bölgesinden ayrılmak isteyenler, çıkışlarından evvel bulundukları yerlerdeki jandarma tahliye noktalarına bildirimde bulunmaları halinde, gidecekleri vilayetlerdeki barınma noktalarına yönlendirilecek.

Tahliye alanları ve adresleri şöyle:

Kahramanmaraş’ta Fuar Merkezi (İstasyon Mahallesi 78008 Sokak No: 2, Dulkadiroğlu) ve Avşar Yerleşkesi (Batı Etraf Yolu, Onikişubat).

Malatya’da Emekliler Parkı (Valilik yanı, Battalgazi), Kubilay Anadolu İmam Hatip Lisesi (Turgut Temelli Caddesi, Battalgazi), MAŞTİ Açık alanı (Buhara Caddesi, Yeşilyurt), BELSOS Ömür ve Spor Merkezi (Cevatpaşa Mahallesi, Yeşilyurt).

Diyarbakır’da Koşuyolu Parkı (Kayrantepe Mahallesi, Sunay Caddesi No: 67 Bağlar), Kent Meydanı (Mezopotamya Mahallesi 301. Sokak, 21070 Kayapınar).

Adıyaman’da kent otogarı (Suratut Mahallesi, Diyarbakır Yolu Ziyaretpayamlı, Merkez) ve Eğriçay Parkı (Sümerevler Mahallesi Karaali Yolu No:15 Merkez).

Gaziantep’te M1 Alışveriş Merkezi Açık Otoparkı (Karacaahmet Mahallesi Kent Ömer Halisdemir Bulvarı No: 129 Şehitkamil).

Şanlıurfa’da Mesire Alanı (Gülbağ Mahallesi 3016 Sokak Buluntu Hoca Bulvarı, Karaköprü), Cumhuriyet Parkı (GAP Vadi Bulvarı Mardin Yolu Haliliye) ile Arkeoloji Müzesi bahçesi ( Haleplibahçe 2327 Sokak No: 74/1 Eyyübiye).

Osmaniye’de Masal Parkı (Adnan Menderes Mahallesi Musa Şahin Bulvarı Valilik yanı, Merkez), Park Yerleri (Karaboylu Mahallesi kapalı yüzme havuzu ardı, Merkez) ve (Fakıuşağı Mahallesi Kredi Yurtlar Kurumu Yurdu gerisi, Merkez).

Hatay’da Hatay Kent Stadyumu (Yeni Hastane Yolu üzeri) ve Fuar Alanı (Çevre Yolu üzeri Adliye Binası yanı).

Adana’da TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi (Kurttepe Mahallesi Prof. Dr. Necmettin Erbakan Bulvarı No: 242 Çukurova), Cumhuriyet Parkı ve Sosyete Pazarı (Yurt Mahallesi 71339 Sokak No: 11 Çukurova).

YORUMLAR YAZ