Parapiyasasi.net
Altcoinler Yükselecek mi?
Yazar: -23 Ocak 2021
7

Pandemi dönemi ile birlikte bitcoin fiyatları konusunda müthiş bir yükselme meydana geldi. Bitcoin’in tarihin en yüksek seviyelerine çıkmasını ve hızla yükselişe devam edişini geçtiğimiz günlerde görmüştük. Fakat buna rağmen bitcoinin yükselişinin hızı kesilmiş değil. Bitcoin, hızla yükselmeye devam ediyor.

Diğer yandan bu denli hızlı bir şekilde yükselmekte olan tek kripto para birimi Bitcoin değil. Bir başka popüler kripto para birimi olan Etherium’da da müthiş bir yükselme söz konusu. Ethereum, kripto paralar arasında son bir yılın yükseliş şampiyonu olarak biliniyor. Ethereum’un değeri neredeyse %75 seviyelerinde bir artış gösterdi. Artış miktarı, en popüler kripto para birimi olan Bitcoin’de ise %20’li seviyelerde. Bu durum ise akıllara alt coinlerde de aynı durumun yaşanıp yaşanmayacağını ve alt coinler yükselir mi sorusunu getiriyor. Bu içerikte, alt coinlerin bu yükselişten payını alıp almayacağı konusunu ele alacağız.

Altcoin Fiyatları Artacak mı?

Altcoin fiyatları popüler kripto para birimlerindeki artış göz önünde bulundurulduğunda yükselme potansiyeli bir hayli yüksek olarak değerlendirilebilir. Fakat bu süreçte Bitcoin’in aşağı yönlü bir şekilde sert bir harekette bulunmaması çok büyük bir önem arz ediyor. Bitcoin’de herhangi bir nedenden dolayı meydana gelecek olan düşüş, altcoinlerin yükselmesinin önünde büyük bir engel oluşturacaktır. Diğer yandan, bitcoine olan talebin altcoinlere doğru kayması durumunda da altcoin fiyatlandırmasında ciddi bir yükselişin görülmesi söz konusu olacaktır.

Ayrıca, borsanın bütün araçlarında olduğu gibi Ethereum ve Bitcoin’de sert bir düşüşün yaşanmayacağının herhangi bir garantisi bulunmamaktadır. Son zamanlarda yaşanan hızlı yükselişin ardından, Bitcoin’in mevcut direnç seviyelerinde takılma yaşamaları ve dirençleri kırma konusunda olumsuz sonuçlar almaları da muhtemel olacaktır. Bu durumda ise fiyatlandırmada düzenleme ya da sert bir düşüş görülecektir. Bu da altcoinler de dahil olmak üzere, tüm kripto para birimlerinde düşüşleri beraberinde getirecek bir durumdur.

Kısacası, altcoin fiyatlandırması konusunda ciddi bir yükselişin oluşması piyasanın beklentileri arasında yer alan bir durum. Fakat dediğimiz gibi bunlar tamamen bir ön görüden ibarettir ve hiçbir şekilde kesinlik belirtmez. Yükselmenin yanı sıra, olası senaryoların meydana gelmesi durumunda düşüşler de yaşanabilir.

İlgili Konular

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.

hesap işletim ücreti almayan bankalar