Parapiyasasi.net
Altında canlanan bankacılık krizi fiyatlaması
Yazar: -27 Nisan 2023
4

Altın, ABD bankacılık bölümüyle ilgili yenilenen telaşların Fed’in faiz artış döngüsünü yakında sona erdirmek zorunda kalabileceği tarafındaki spekülasyonları teşvik etmesiyle yükseldi.

ABD’de bankacılık kesiminde piyasa iddialarının çok altında gelen bilançolar sonrası First Republic Bank’a borçlanma limitine ait planlamalarla ilgili haber akışı risk iştahını baskıladı.

Risk iştahının baskılanması inançlı liman alımlarını desteklerken, spot piyasada altının onsu yine 2 bin doların üzerini gördü.

Oanda Kıdemli Piyasa Analisti Ed Moya, “Bankacılıkta gerginlik geri gelmiş üzere görünüyor. First Republic mucizevi bir biçimde kurtarılmazsa ve başka orta ölçekli bankalarda acil bir baskı görmezsek bedelli metal rekor düzeylere hakikat koşabilir” değerlendirmesinde bulundu.

Öte yandan ABD’de büyüyen borç tavanına ait tasalar de pahalı metalin görünümünü bulandırıyor. Siyaset yapıcıların teknik olarak temerrüde düşmekten kaçınmak için bir muahedeye varması için mühlet daralıyor.

İlgili Konular

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.

hesap işletim ücreti almayan bankalar