Parapiyasasi.net
Anadolu Etap’ın CCI’ya dönemi tamamlandı
Yazar: -20 Nisan 2023
7

Coca-Cola İçecek, Anadolu Etap İçecek’in yüzde 80’inin satı alınması sürecinin tamamlandığını duyurdu.

Şirket tarafından Kamuyu Aydınlatma Platformu’nu yapılan açıklamada, 26 Aralık 2022 tarihinde yapılan KAP açıklamasında Coca-Cola İçecek (CCI) ile Anadolu Efes’in yüzde 78,58 iştiraki olan Anadolu Etap Tarım’ın yüzde 80’inin 112 milyon dolar karışlığında satın alınmasını ilişin bağlayıcı hisse zaman mukavelesi imzalandığı belirtildi.

Açıklamada, “Anlaşmada yer alan ön kaideler tamamlanmış ve sürece ait Rekabet Heyeti müsaadesi alınmış olup, Anadolu Etap İçecek’in sermayesini temsil eden hisselerin yüzde 80’inin şirketimize periyodu tamamlanmıştır” denildi.

Söz konusu bölüm ile CCI’ın, üretim faaliyetlerinin kıymetli bir hammaddesi için sürdürülebilir tedarik imkanı elde edeceği, meyve piyasasında uzmanlık kazanarak meyve suyu konsantresi satın alımı ve sürdürülebilir tedarik zinciri uygulamalarını hayata geçirebileceği lisana getirildi.

Aynı vakitte bu süreç ile, CCI’ın ana olarak Kuzey Amerika, Avrupa ve Uzakdoğu pazarlarına yapılan ihracat ile dolar bazlı gelir çeşitliliğine ek katkı sağlama imkanına sahip olacağı belirtildi.

İlgili Konular

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.

hesap işletim ücreti almayan bankalar