Parapiyasasi.net
AP’den mali süreçlere ve kripto varlıklara vergi talebi
Yazar: -10 Mayıs 2023
8

Strazburg’da gerçekleştirilen AP Genel Konsey oturumunda, Birliğin bütçesinin durumu ile gelir kaynaklarının artırılması görüşüldü.

AP milletvekilleri, bütçeye yeni öz kaynaklar getirilmesine ait hazırlanan raporu 199 “hayır” oyuna rağmen 356 “evet” oyuyla kabul etti.

Raporda, Birlik siyasetlerin uygulanması, amaçların tutturulması ve itimadın sağlanması için AB maliyesinde süratle ıslahat yapılması gerektiğine işaret edildi.

Yeni sınamaların AB bütçesini baskı altına aldığına dikkat çekilen raporda, öz kaynakların AB’nin kurtarma programının geri ödemelerini ve borçlanma maliyetlerini karşılamaya kâfi olmayacağı söz edildi.

Raporda, kurtarma programı çerçevesinde AB’nin 2058’e kadar yılda ortalama en az 15 milyar euro ödeme yapması gerekeceği anımsatıldı.

Rusya-Ukrayna Savaşı’nın ortaya çıkardığı ekonomik ve toplumsal sarsıntı ile enflasyonun AB bütçesi üzerinde ağır tesiri olduğu kaydedilen raporda, AB’ye ek gelir kaynakları sağlanmasının değerine işaret edildi.

Raporda, AB bütçesinin, yatırımları ve başka Birlik programlarını tehlikeye atmadan kurtarma programı kapsamında oluşan borcu geri ödemek zorunda olacağı anımsatılarak AB bütçesi için kurumlar vergisi, finansal süreç vergisi, sonda karbon ver

İlgili Konular

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.

hesap işletim ücreti almayan bankalar