Parapiyasasi.net
Apple yapay zeka dayanaklı sıhhat koçu geliştiriyor
Yazar: -26 Nisan 2023
6

Bloomberg kaynakları, Apple’ın antrenman, diyet ve uyku için şahsileştirilmiş programlar oluşturmak üzere Apple Watch bilgilerinden yararlanan, Quartz lakaplı yapay zeka tabanlı bir sıhhat koçu geliştirdiğini açıkladı.

Yakın vadede ‘Sağlık’ uygulaması daha kullanışlı hale getirmeyi planlayan Apple, kaynakların aktardığına nazaran bu yılki iPadOS 17 sürümüyle nihayet iPad’e Sıhhat getirdiğini söylüyor. Öteki bir güncelleme de ise, gününüzle ilgili soruları yanıtlayarak ruh halinizi izlemenize yardımcı olacak. Miyopluk üzere görme meselelerini yönetmek için de Sıhhat uygulamasının kullanılması düşünülüyor.

İddialar doğruysa, büyük olasılıkla 5 Haziran’da WWDC’de şirketin duyurması bekleniyor. Şirketin uzun vakittir beklenen karma gerçeklik başlığını geliştirici etkinliğinde tanıtması bekleniyor ve söylentilere nazaran giyilebilir aygıt, Fitness+’ın VR sürümü ve bir meditasyon aracı üzere sıhhatle ilgili özellikler sunabilir. Bu birinci eser, geliştiricileri ve ileri seviye kullanıcıları gaye alacaktı, lakin daha uygun fiyatlı bir devam eserinin üzerinde çalışıldığına inanılıyor.

İlgili Konular

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.

hesap işletim ücreti almayan bankalar