Parapiyasasi.net
Asya borsaları çoğunlukla yükseldi
Yazar: -28 Şubat 2023
6

Hong Kong İcra Şurası Lideri John Lee’nin 1 Mart’tan itibaren maske kullanma yetkisini kaldıracağını duyurmasıyla Hang Seng endeksi yüzde 0,45 arttı. Bu ortada Hang Seng Tech endeksi yüzde 0,5 düştü.

Anakara Çin’de, Shenzhen Bileşeni yüzde 0,2 arttı ve Şangay Bileşik’i fraksiyonel olarak daha yükseldi.

Güney Koreli Kospi yüzde 0,94 oranında kıymet kazanarak bölgedeki en büyük kazanımları elde ederken Kosdaq, Tesla ile kontratının akabinde pil materyali üreticisi L&F paylarının yükselmesiyle yüzde 1,26 oranında yükseldi.

Avustralya’da S&P/ASX 200, Ocak ayı perakende satışlarının Aralık ayına nazaran yüzde 1,9 ile yüzde 1,5 artış beklentilerinin üzerinde gelmesiyle yüzde 0,47 arttı.

Hindistan, 2022’nin dördüncü çeyreği için gayri safi yurtiçi hasılasını bugün açıklayacak ve yüzde 4,6’lık bir artış göstermesi bekleniyor.

ABD’de Borsalar, yatırımcıların Wall Street’te geçirdiği yılın en makûs haftasının akabinde biraz toparlanmaya çalışmasıyla pazartesi gecesi yükseldi. Üç majör ABD endeksi de Nasdaq Bileşik Endeks’in önde gelen çıkarlarıyla birlikte yükselişle kapandı.

İlgili Konular

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.

hesap işletim ücreti almayan bankalar