Parapiyasasi.net
Asya borsalarında karışık seyir
Yazar: -02 Mayıs 2023
7

Yatırımcılar, Avustralya Merkez Bankası’nın Nisan toplantısında gösterge siyaset faizini yüzde 3,6’da sabit tuttuktan sonra faiz artırımına devam edip etmeyeceğini yakından takip edecekler.

Avustralya’da S&P/ASX 200, merkez bankası kararı öncesinde finansal payların kayıplara yol açmasıyla yüzde 0,17 düştü. Japon Nikkei 225 evvelki yararlarını sildi ve marjinal bir formda düştü ve Topix yüzde 0,35 düştü.

Güney Kore’de Kospi, ülkenin enflasyon oranının 14 ayın en düşük düzeyi olan yüzde 3,7’ye gerilemesi ile yüzde 0,6 yükseldi. Kosdaq yüzde 1.34 yükseldi.

Hong Kong’un Hang Seng endeksi yüzde 0,1 yükselirken, Hang Seng Tech endeksi yüzde 0,25 arttı. Anakara Çin piyasaları Salı günü tatil nedeniyle kapalıydı.

ABD’de bir gecede pay senetleri, JPMorgan Chase’in 2008’den bu yana ülkedeki en büyük banka iflasının akabinde First Republic Bank’ı devralmasıyla düşüşle sonuçlandı. Muahede, Wall Street için Fed’in faiz kararı toplantısı öncesinde çok değerli bir haftada geldi.

Dow Jones Sanayi Ortalaması yüzde 0,14, S&P 500 yüzde 0,04 ve Nasdaq Bileşik yüzde 0,11 düştü.

İlgili Konular

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.

hesap işletim ücreti almayan bankalar