Parapiyasasi.net
Az Sermaye İle Yapılabilecek İş Fikirleri
Yazar: -22 Nisan 2020
30

Az Sermaye İle Yapılabilecek İş Fikirleri|16 Muhteşem İş Fikri

Az sermaye ile yapılabilecek iş fikirleri size de mantıklı geliyordur. Elinizde az miktarda sermaye var bununla nasıl kazanç sağlayabilirim diye düşünüyorsunuzdur. Sermaye koyacağınız işlerde elinizdeki paradan olmamak için emin adımlar atmanız gerekir. Aklınıza gelmeyecek işler size fazlasıyla kazandıracak hatta en kısa zamanda koyduğunuz sermayenizi size geri kazandıracaktır. Her zaman atılacağınız iş hakkında bilgi sahibi, deneyim veya yeteneğinizin olması gerekir. Eğer bunların hiçbirine sahip değilim diyorsanız mutlaka eğitimini almalısınız.

Her yaşta aslında iş sahibi olabilirsiniz. Yapamam ya da çok geç kaldım gibi düşüncelere kapılmamalısınız. İş yeri kurduktan sonra sizlerde tecrübe sahibi olacaksınız. Tam anlamıyla öğrenebilmeniz veya adapte olabilmeniz için o işin içerisinde olmanız gerekir. İş yeri kurmak istiyorsanız buna sermayenizi ortak ediyorsanız o iş konusunda az da olsa bilgi sahibi olmanız çok önemli. Hem kendi işinizin patronu olacaksınız hem de az sermaye ile çok fazla kazanç sağlayacaksınız.

Az Sermaye İle Yapılabilecek İş Fikirleri Nelerdir?

Peki, hem az sermaye hem de çok kârlı iş nasıl yapabilirim? Herkes Kârlı iş fikirleri konusunda ufakta olsa bili sahibi olabilir ancak bunlar için önemli olan sermayenizin miktarıdır. Çok sermaye ile çok işler yapılabilir önemli olan az sermaye ile yapılacak işlerin neler olduğudur. Birçok girişimci merak ettiği konular bulunmaktadır. Sizler için birbirinden farklı az sermaye ile yapılabilecek iş fikirleri sunacağız.

 1. Çay Ocağı veya Çay Evi Açmak

Ülkemizin her bölgesinde insanlar çok fazla çay içmekte. Bunu kazanca çevirmek oldukça kolaydır. İnsan topluluğunun bulunduğu çoğu yerlerden biri de çay ocaklarıdır. Hem sermayesi az hem de geliri çok olan yerlerden biridir. Eğer bu işi çözersiniz sadece çay değil doğal bitki çayları ya da kahve çeşitleri satarak kârınızı fazlasıyla katlayabilirsiniz.

 1. Fotoğrafçılık

Kaliteli bir fotoğraf makinesi ile iyi bir kazanç sağlayabilirsiniz. Son zamanlarda dış çekim, sosyal medya fotoğrafları için insanlar özel fotoğrafçılarla anlaşıyor. Burada sermayenizi fotoğraf makinesine yatırıp hiçbir zarar etmeden kat kat kazanç sağlayabilirsiniz. Gelin damat dış çekimleri yaparak size getireceği kazanç en az 800-900 tl arasındadır. Bunun için öncelikle görsel açınızın iyi olması gerekir. Buna sahip değilseniz eğer kısa sürede eğitim alıp başarılı bir fotoğraf sanatçısı olabilirsiniz.

bebek giyim mağazası
bebek giyim mağazası
 1. Bebek Giyim Mağazası

Bebek giyim mağazası açacaksanız eğer bir anda kocaman lüks bir mağaza açmanıza gerek yok. Daha ufak bütçeli ve orta düzeyde bir yer açabilirsiniz. Bebek giyim ürünleri asla tükenmeyecek gelir kaynakları arasında yer alabilir. Sürekli satışı yapıldığı için yoğunluğun olduğu bölgelere göre de geliri farklılık gösterebilir.

 1. Halı Yıkama

Artık günümüzde az bilinen fakat çok işlek olan işlerden biri de halı yıkama yerleridir. Halı temizliği, ev kadınlarının veya çalışan kadınların en büyük sorunlarından biri haline gelmiştir. Özel temizlik şirketleri ile anlaşma yapıldıktan sonra size kazancı daha fazla olacaktır.

 1. Büfe Dükkân

Az sermaye ile yapılabilecek iş fikirleri arasında ilk akıllara gelen büfe dükkanlardır. Sermayesi marketlere göre daha az olan işlerden biridir. Kalabalık caddelerde açılan büfelerin geliri daha fazla olmaktadır. Herkesin yoldan geçerken uğrayabileceği yer elbette size de kazanç sağlayacaktır. Ortalama 15 bin tl kadar sermaye ile büfe açılabilir.

oto yıkama
oto yıkama
 1. Oto Yıkama

Gün geçtikçe araç sayısı da artmaktadır. Oto yıkama yeri açacaksanız eğer açacağınız yeri iyi seçmelisiniz. İşinizi iyi yaptığınız taktirde sürekli gelen müşteri sahibi olabilirsiniz. Artık insanlar kendi arabalarını güvenilir oto yıkamalara teslim edebiliyorlar. Sizde onlardan biri olabilirsiniz.

 1. Organizasyon Şirketi

Artık herkes organizasyon şirketleriyle anlaşıp özel günlerinin kusursuz geçmesini sağlıyor. Doğum günü, düğün, kına gecesi, evlilik yıl dönümü gibi birçok özel günlerde organizasyon şirketleriyle anlaşma yapılıyor.

 1. Nakliye Şirketi

İnsanların ev taşıması kâbus haline gelmiş durumda. Araç bulmak, eşya taşımak çok zor ve maliyetli olduğu için insanlar nakliye şirketleriyle anlaşıyorlar. Geliri güzel sermayesi orta derecede olan bu iş sizin de kâr etmenizi sağlayacaktır.

 1. Ev Yemekleri

Az sermaye ile yapılabilecek iş fikirleri arasında en çok hanımları ilgilendiren iş olanakları arasındadır. Artık ev hanımlarımız evde kendi hünerlerini göstererek lokantalarla anlaşma yapabiliyorlar. İnternet üzerinden de satış yaparak iyi kazanç sağlayabiliyorlar. Siz de el lezzetinize güveniyorsanız bu işi kaçırmamalısınız.

 1. AVM Stantları

Büyük alışveriş merkezlerinin içerisinde bulunan meyve, şeker, dondurma gibi stantlarında geliri gayet iyi durumda. Her gün en kalabalık yerlerden biri de alışveriş merkezleridir. İnsanlar eğlenmek için en bu tarz yerleri tercih ederler bundan dolayı sizler için de kazancı yüksek olacaktır. Yapacağınız göz alıcı reklamlarla kazancınız daha da katlanacaktır.

 1. Emlak Ofisi

Çevreniz genişse eğer tercihleriniz arasında emlak ofisi de olabilir. İnsanlar kiralık ev veya satılık ev almak için dolaşmıyorlar ilk gelecekleri yer emlak ofisi oluyor. İkna kabiliyetiniz varsa ve çevrenizde geniş ise bu iş tam size göre diyebilirim. Bu işten anlamıyorsanız yanınıza alacağınız tecrübeli çalışanlar sayesinde işleri yürütebilirsiniz.

 1. Matbaa (basımevi) Açmak

Her iş yerinin broşürü için veya tanıtımı için matbaalar çalışmaktadır. Sadece lokanta menüleri, kartvizit, broşür, afiş gibi yapılan işlemlerin hepsi matbaa da gerçekleşmektedir. Sermayesi orta derece de olup getirisi yüksek olan işler arasındadır.

 1. Ayakkabı Mağazası

Ayakkabı mağazaları herkesin mutlaka geçerken uğrayabileceği yerlerden biridir. Ortalama 15 bin tl gibi bir rakamla rahatlıkla ayakkabı mağazası açabilirsiniz. Ayakkabı mağazasına yatırdığınız sermayeyi en kısa zamanda yerine koyarsınız daha fazla kâr etmenizi sağlar. Bu işi yapmak için herhangi bir eğitime ihtiyacınız olmayacaktır.

 1. Çiğköfte Dükkânı

Az sermaye ile yapılabilecek iş fikirleri nelerdir? En az sermayeli işler arasında en çok bilinenler hangileri diye merak ediyorsanız son yıllarda çiğköfte dükkanları fazlasıyla işlek olmuş durumda. Nereden baksanız her caddede bu dükkanları göreceksiniz. Ortalama 5 bin tl gibi bir rakamla çiğköfte bayisi açılabiliyor. Eğer çiğköfte dükkânı açmak istiyorsanız çiğköfte satılmayan bir yer tercih etmelisiniz. Bir de dışarı servis başlatırsanız geliriniz kat kat artacaktır.

 1. Tuhafiye Dükkânı

Tuhafiye dükkânı için ufak bir yer yeterli olacaktır. Çok seçenek az ürün satışları ile kısa zamanda işleri büyütebileceksiniz. Deterjan, giyim, oyuncak gibi ürünlerden başlarsanız gelirinizi de zorlamamış olacaksınız.

Düşük sermaye ile kendi işinizin patronu olabilirsiniz. Önemli olan ortaya koyduğunuz sermayeyi en kısa zamanda kâr haline dönüştürebilmektedir. Yapacağınız işte elinizdeki paradan da olmak istemiyorsanız o işe az da olsa bilgi sahibi olmanız gerekir. Bilmediğiniz bir işe atılmak sizi riske sokabilir. Emin adımlarla doğru iş yaparak kazanç sağlayabilirsiniz.

 1. Finans Yatırımı

Düşük sermayeniz varsa ve piyasaları yakından takip ediyorsanız finans piyasalarında yatırım yaparak kazanç elde edebilirsiniz. Finans yatırımcısı olmak da Az sermaye ile yapılabilecek iş fikirleri arasında yerini almaktadır. Son dönemlerde giderek artan bir ilgiye sahip olan kripto para borsası, Forex para piyasası ya da Borsa da hisse senedi alım satım işlemleri yaparak düzenli ve artan bir gelirin sahibi olabilirsiniz.

İlgilendiğiniz finans piyasasına ait eğitim almanız, e-kitap, online eğitimler ve demo hesaplar gibi pek çok materyallerden faydalanmanız zaman içerisinde bu alanda uzmanlaşmanızda faydalı olacaktır. Serbest zamanlı olarak özellikle finans piyasasına ilgi duyan kişilere önerebileceğimiz bu iş fikri ile çok daha düşük sermayelerde alım satım işlemleri yaparak yatırımlarınızı katlamanız mümkündür.

İlgili Konular

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
hesap işletim ücreti almayan bankalar