Parapiyasasi.net
Bakan Hulusi Akar, NATO Genel Sekreteri Stoltenberg ile görüştü
Yazar: -16 Şubat 2023
7

Kahramanmaraş merkezli zelzelelerin akabinde NATO Genel Sekreteri Stoltenberg, Türkiye’ye dayanışma ziyareti gerçekleştirdi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde kabul edilen Stoltenberg, daha sonra uçakla geldiği Adana’daki 10’uncu Tanker Üs Komutanlığında Ulusal Savunma Bakanı Akar tarafından karşılandı.

Buradan helikopterlere geçen Akar ve Stoltenberg, Hatay’da sarsıntının verdiği ziyanı havadan inceledi.

Akar tarafından NATO Genel Sekreteri’ne, zelzeleler ve sonrasındaki çalışmalara ait bilgi verildi.

“Dayanışma ve omuz omuza duruşun en net göstergesi”

Bakan Akar’ın, görüşme sırasında, iki yıkıcı sarsıntı felaketi sonrasında gösterilen dayanışma ve gerçekleştirilen ziyaretin yanı sıra sarsıntıda hayatını kaybedenleri anmak için NATO Karargahı’nda tüm bayrakların yarıya indirilmesi, 14 Şubat’taki NATO Savunma Bakanları Toplantısı’nın açılışında hürmet duruşunda bulunulmasından ötürü Stoltenberg’e teşekkür ettiği öğrenildi.

Tüm bunları, NATO’nun birlik ve dayanışmasının en açık göstergesi olarak nitelendiren Akar’ın, şu tabirleri kullandığı bildirildi:

“Tüm bu faaliyetler NATO’nun, birlik, dayanışma ve müttefiklik ruhunun en açık, manalı göstergesidir. Yaşadığımız sarsıntılar, yüzyılın en büyük doğal afetlerindendir. Bu sıkıntı günlerde bizlere dayanak veren her bir müttefikimize, ortaklarımıza, dostlarımıza şükranlarımızı sunuyoruz. Bu sıkıntı günlerden sonra İttifakın Avrupa-Atlantik Afet Müdahale Uyum Merkezi’ni aktive etmesini ve İskenderun’da iki bin kişilik çadır kent kurma kararını memnuniyetle karşılıyoruz.”

İlgili Konular

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.

hesap işletim ücreti almayan bankalar