Parapiyasasi.net
Bakan Kurum: Yüzde 25’lik kira artışı uzatılacak
Yazar: -22 Nisan 2023
5

Kira artış sonu düzenlemesi uzatılacak.

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, konut kira artışını sınırlayan düzenlemenin 2023’ün 7’nci ayına kadar geçerli olduğunu hatırlatarak, 7’nci aydan sonra bunu uzatacaklarını, piyasa kurallarının üzerinde bir ortalama kelam hususuysa vatandaşları koruyacaklarını söyledi.

Bu durumun, talep doğrultusunda arz artırıldığı vakit dengeleneceğini söz eden Kurum, TOKİ’nin buradaki rolüne dikkati çekti. Kurum, “Deprem riskini bertaraf etmek için ve vatandaşın konut sahibi olması için toplumsal konut üretiyoruz. Bir taraftan da aslında piyasayı dengeliyoruz. 250 bin toplumsal konutla da birinci konutunu alacaklara kredi imkanı tanıyoruz. Bunların hepsinin arzı artırmaya yönelik çalışmalar” dedi.

Kira artışları yüzde 25 ile sınırlanmıştı

TBMM Genel Konseyinde konut kira artışlarının bir evvelki kira yılına ilişkin bedelin yüzde 25’ini geçmemesine ait düzenleme 2022 Haziran ayında kabul edilmişti.

İlgili Konular

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.

hesap işletim ücreti almayan bankalar