Parapiyasasi.net
Bakan Nebati: Emeklilere refah hissesi verilmesi üzerinde çalışıyoruz
Yazar: -30 Nisan 2023
3

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, Kayseri Sanayi Odası’nda (KAYSO) sanayicilerle bir ortaya geldi.

Burada sanayicilere seslenen Nebati, depremzedelerin yaralarını sarmak için tüm kurumlarla ‘canla başla çalıştıklarını’ kaydetti.

Nebati, yaptığı konuşmada şu sözleri kullandı:

“Depremden etkilenen vatandaşlarımıza ve hayatını kaybedenlerin yakınlarına nakdi yardım yapıyoruz. Sarsıntı felaketi sonrasında afetzedelerin muhtaçlıklarının süratli bir halde karşılanması maksadıyla birinci etapta bütçeden ayırdığımız yaklaşık 100 milyar liralık kaynağı kurumlarımıza kullandırıyoruz.

DASK çerçevesinde yaklaşık 22 milyar lirayı aşan hasar ödemesinde bulunduk. İnşaat sürecine de süratle başlamış bulunuyoruz. 11 vilayetimizde tam 113 bin konutun imaline başladık. Zelzele bölgesinde faaliyet gösteren işletmeler için Hazine Dayanaklı Kefalet Sistemi çerçevesinde ‘İşletme Sarfiyatları ve Yatırım Takviye Paketini’ devreye aldık. Bu dayanak paketleri çerçevesinde hâlihazırda 10,4 milyar liralık kredi hacmine ulaşılmış olup kullandırımlar devam etmektedir.

KGF paketlerinin hacminde artışa giderek 250 milyar liralık KGF limitini tam 400 milyar liraya yükselttik. Bunun 50 milyar lirasını direkt zelzele bölgesinde kullanılmak üzere vatandaşlarımızın istifadelerine sunuyoruz. Bölgedeki esnaf, sanatkârlar ve çiftçilerimizin kredi ödemelerini erteledik. Büyükbaş için 500 lira, küçükbaş için 50 lira yem takviyesi sağladık. Zelzele bölgesindeki vilayetlerimizde sertifikalı tohum takviyemizi yüzde 100 artırdık.”

İlgili Konular

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.

hesap işletim ücreti almayan bankalar