Parapiyasasi.net
Bakan Nebati: Vergi borçları 24 aya kadar taksitlendirilecek
Yazar: -27 Şubat 2023
10

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati (ortada), Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odasında TOBB ve İş Dünyası Buluşması’ toplantısına katıldı.

Bakan Nebati, sarsıntı bölgesindeki vergi dairelerine olan borçların 24 aya kadar faizsiz halde taksitlere bölünebileceğini söyledi.

Yardım kampanyalarına makbuz karşılığı yapılan yardımlar hakkında da bilgiler veren Nebati, “Ayni ve nakdi bağış ve yardımların tamamı vergi matrahının tespitinde indirim olarak dikkate alınmaktadır” dedi.

Nebati, yaklaşık 150 bin esnaf ve sanatkarın, Halk Bankası’nca kullandırılan hazine faiz takviyeli kredi ödemelerinin 6 aylığına faizsiz halde ertelendiğini de duyurdu.

Çiftçiye 3,4 milyar liralık destek

Deprem bölgesinde 3,4 milyar TL’lik dayanağın çiftçilerin hesabına yatırıldığını kaydeden Bakan Nebati, “Deprem bölgesi işletme masrafları dayanak paketi ve sarsıntı bölgesi yatırım takviye paketi ile işletmelerinize ek takviyeler sunuyoruz” tabirlerini kullandı.

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, OHAL ilan edilen vilayetlerde kısa çalışma koşullarını taşımayan vatandaşlara nakdi fiyat takviyesi verileceğini bildirdi.

İlgili Konular

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.

hesap işletim ücreti almayan bankalar