Parapiyasasi.net
Barcelo Group’tan lokal ortakla 30 milyon dolarlık Kapadokya yatırımı
Yazar: -27 Nisan 2023
6

25 ülkede 300 otel ile turizm kesiminde faaliyet gösteren Barcelo Group, Türkiye’deki faaliyetlerini artırıyor.

Bloomberg HT yayına katılan Barcelo Group Lideri Simon Pedro Barcelo bölüme ait değerlendirmelerde bulunarak Türkiye yatırımları hakkında bilgi verdi.

Barcelo Group olarak bir aile şirketi olduklarını lisana getiren Barcelo, “Büyükbabam Mallarco’da başlatmıştı ve şu anda en büyük aktivitelerimizden bir tanesi hotel kümemiz. Bu yılın sonunda 300 hotelimiz olacak Dünya çapında. 55 bin oda kapasitemiz var, 25 farklı Ülkede faaliyetlerimiz var ve toplamda 30 binden fazla bireyle çalışıyoruz” dedi.

Türkiye’de 20 otel planı

Türkiye’de 25 yılı doldurduklarını lisana getiren Barcelo, İstanbul’da 2 hotel ve Ankara’da bir otel olduğunu söyledi. “Bu yıl için planımızda yeni bir hotelimizi Kapadokya’da açmak var. Önümüzdeki kısa ve orta vadede Türkiye’de toplam 20 hotel yatırımı planlıyoruz” diyen Barcelo, Türkiye’de daha da büyümek istediklerini lisana getirerek, “Yatırımlarımıza devam edeceğiz şu ana kadar toplamda 50 milyon eurodan fazla yatırım yaptık. Ve burada Ülkenizde daha fazla fırsatları pahalandırmak isteriz. Umuyoruz ki bu yılın sonunda Kapadokya’da faaliyete geçeceğiz. 30 milyon euroluk bir yatırımdan bahsediyoruz 200 odalı ve farklı restoranları olan. Ve oradaki lokal yatırımcımız yatırımın birçoklarını üstleniyor” sözlerini kullandı.

Biz birebir vakitte bir cins şirketi olduklarını da anlatan Barcelo, 2019’da İspanya’dan 150 bin kişi geldiğini, 2020’de 300 bin bireye yükseldiğini söyledi.

Kendilerine ilişkin olan Avoris cins şirketinni ile İspanya ve Portekiz’deki en büyük tıp şirketi olduğunu söyleyen Barcelo, “Bin 500’den daha fazla çeşit ajansımız var. Küçük bir havayolu şirketimiz de var, İspanyolları Karayiplere, Dominik Cumhuriyetine, Meksika’ya, Küba’ya ve Orta Amerika’ya gönderiyoruz” dedi.

Grubun 2023 bütçesinin 5,6 milyar euroya ulaşmak olduğunu söz eden Barcelo, kelam konusu bütçenin 1,9 milyar eurosu bunun hoteller kısmından geldiğini de kelamlarına ekledi.

İlgili Konular

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.

hesap işletim ücreti almayan bankalar