Parapiyasasi.net
BCCT’den Türkiye ve İngiltere’nin global ticareti için iştirak
Yazar: -04 Mayıs 2023
6

Türkiye’deki İngiliz Ticaret Odası (BCCT), Türkiye’deki İngiliz Ticaret Odası ile Openbusinesscouncil, her iki kuruluşun uzmanlığını ve kaynaklarını bir ortaya getirme ve şirketlere global pazar için yeni fırsatlar sunma vizyonuyla iştirak kurduğunu açıkladı.

Açıklamaya nazaran, Openbusinesscouncil, işletmelerin ve KOBİ’lerin dijital dönüşüm iktisadının büyümesi ve başarısı için kendilerini konumlandırmalarını sağlıyor. Bu platform, Türkiye’de ve dünyada faaliyet gösteren her ölçekten işletme için işletmelerin gelişmekte olan teknolojileri yönetmelerine yardımcı olabilecek dijital dönüşüm fırsatlarına kapı aralıyor.

Söz konusu iş birliği ile, platforma üye şirketler, milletlerarası bir ticaret platformunda kurumsal meşruiyet kazanırken, sürdürülebilirlik ve karbon ayak izi üzere global ticaret kriterlerine uyumlu olmaları da teşvik ediliyor.

Dünya çapında birçok ülkeyi kapsayan dijital ticaret koridoru, şirkete güvenilirlik ve görünürlük sağlarken, şirketin web sitesini de arama motorlarında global pazar için optimize etmektedir. Üyelere özel pazarlar, eğitim ve irtibat ağları sunuluyor.

İlk ortak projesi “ActionTurkiye.org”

KOBİ’ler ve mikro KOBİ’ler, yeni pazarlara girmeyi sağlayan AI ve Blockchain ile global dijital doğrulama dayanağı de dahil olmak üzere dijital altyapı üzere fırsatlardan yararlanabiliyor. Şirketlerin üyeliğe dayalı bu dijital platformda yer alabilmeleri için, kurumsal kriterleri yerine getirmeleri aslına nazaran Ticaret Odaları’na üye olmaları gerekiyor.

Bu iş birliğinin birinci ortak projesi “ActionTurkiye.org” dijital paylaşım platformu. Bu kâr hedefi gütmeyen dijital platform, farkındalığı artırmayı ve bölgenin gereksinimlerine nazaran uyarlanmış kaynaklara ve uzmanlığa erişimi artırmayı ve zelzele sonrası tekrar yapılanma gayretlerine katkıda bulunmayı amaçlıyor.

“ActionTurkiye.org” dijital paylaşım platformu, afet yardımı ve kurtarma gayretlerinde uzmanlaşmış olanların yanı sıra birebir emelle bölgeye hizmet veren STK’lar da dahil olmak üzere memleketler arası kuruluşlardan oluşan bir ağa erişim sağlıyor.

Bu stratejik paydaşlık sayesinde, her iki kuruluş da tesirlerini artırmaya ve Türkiye ve İngiltere’de sürdürülebilirliği, dijital hazırlığı ve toplumsal sorumluluğu teşvik eden bir iş ortamı geliştirmeye ve böylelikle her iki ülkedeki işletmelerin büyümesini ve muvaffakiyetini desteklemeye çalışıyor.

“Bu sinerji, her iki ülkenin başka milletlerarası oyuncularla uzun vadeli ilgiler kurmalarını sağlayacak”

Açıklamada görüşlerine yer verilen BCCT Lideri Chris Gaunt, kapsamlı iş ağı ve Türkiye’nin en dinamik kentlerindeki lokal ticaret odalarıyla iştirakler kurarak Türkiye’de yüksek bedelli bir B2B ağı oluşturmak için Birleşik Krallık hükümetiyle birlikte çalıştıklarını tabir etti.

Gaunt, “Kapasite açısından 800 binden fazla işletmeyi kapsayan bir iş ağını koordine ediyoruz. Bu paydaşlık, Türkiye ve Birleşik Krallığa, ortak geçmişimizden yararlanma ve liderlik, iş zekası ve ticari ve ekonomik amaçlar üzerinde işbirliği yapma fırsatı sunmaktadır. Bu sinerji, her iki ülkenin de global ticari sahnedeki pozisyonlarını güçlendirecek ve başka milletlerarası oyuncularla uzun vadeli münasebetler kurmalarını sağlayacaktır” açıklamasını yaptı.

openbusinesscouncil.org ve ana küme ztudium’un Kurucu Lideri Dinis Guarda da son yıllarda 4IR’nin artan inovasyonu ve trendleri ile işletmelerin, bilhassa KOBİ’lerin, alım satımda ve ticarette yeni zorluklarla karşı karşıya kaldığını aktardı.

Guarda, “Bu paydaşlık, işletmelere ve önderlerine AI ve Blockchain ile dijital doğrulama ve karbon nötrlük kıymetlendirme tahlilleri sunma vaadidir. Bu tahliller, büyük çok uluslu şirketlerin yanı sıra Türkiye, İngiltere ve etraf bölgelerden değerli sayıda küçük ve orta ölçekli işletme (KOBİ) de dahil olmak üzere BCCT’nin şu anda temsil ettiği çok çeşitli bölümlere dijital ticaret koridorları sağlamaya yardımcı olacaktır.

İşletmeler için, çağdaş çağda ortaya çıkan teknolojilerin tuzaklarını yönetmelerine ve bunlarla başa çıkmalarına yardımcı olabilecek sayısız dijital dönüşüm fırsatına açılan bir kapıdır” sözlerini kullandı.

İlgili Konular

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.

hesap işletim ücreti almayan bankalar