Parapiyasasi.net
Biden ve McCarthy borç tavanını yükseltme konusunda muahedeye yakın
Yazar: -26 Mayıs 2023
3

Konuya aşina olan bireylere nazaran, Cumhuriyetçi ve Beyaz Saray müzakerecileri, ABD’nin temerrüde düşmesini önlemek için vakit giderek daralırken, borç limitini yükseltmek ve federal harcamaları iki yıl müddetle sınırlamak için bir mutabakata yaklaşıyorlar.

İki taraf son günlerde müzakerelerdeki farklılıkları azalttı, fakat üzerinde mutabakata varılan detaylar süreksiz ve kesin bir mutabakat meydana gelmiş durumda değil. İki taraf, üst sonun ölçüsü konusunda şimdi mutabakata varmadı.

Ortaya çıkan mutabakatın kaidelerine nazaran, Lider Joe Biden’ın bütçe talebi doğrultusunda savunma harcamalarının gelecek yıl yüzde 3 artmasına müsaade verilecek.

Anlaşmaya aşina olan kaynaklara nazaran, mutabakat birebir vakitte ülkenin elektrik şebekesini değerli bir iklim gayesi olan yenilenebilir enerjiyi barındıracak biçimde yükseltmek için bir tedbir içerirken, GOP’un desteklediği boru çizgileri ve öbür fosil yakıt projeleri için müsaadeleri hızlandıracak.

Anlaşma, Biden’ın Enflasyon Düşürme Yasası kapsamında kazandığı İç Gelir Servisi için 80 milyar dolarlık bütçe artışından 10 milyar dolar kesinti yapacak. Cumhuriyetçiler bir aracı ve kontrol dalgası konusunda ihtarda bulunurken, Demokratlar artışın daha az vergi kaçakçılığı yoluyla kendini telafi edeceğini söyledi.

İlgili Konular

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.

hesap işletim ücreti almayan bankalar