Parapiyasasi.net
Bitcoin 30.000 dolar düzeyinde tutunmaya çalışıyor
Yazar: -19 Mayıs 2023
8

ABD’de mart ayında yıllık enflasyon yüzde 5.2’lik beklentinin altında bir formda yüzde 5 olarak açıklandı. Bunun akabinde Fed’in 3 Mayıs’taki toplantısında faizi sabit bırakma ihtimali fiyatlamalarda kendisine daha fazla yer bulmaya başladı. ABD 10 yıllık Hazine tahvilinin yüzde 3.46’dan yüzde 3.41’e geriledi.

Bu durum kripto paralarda risk iştahını artırdı. Kelam konusu enflasyon verisi açıklanmadan evvel Bitcoin 29.990 dolar civarında süreç görüyordu. Datanın açıklanmasının akabinde ise 30.438 dolara kadar çıktı. Fakat bu süratli yükselişin akabinde kâr satışları geldi. Dünyanın en büyük kripto parası akşama gerçek 29.820 dolara geriledi.

Haftalık yükseliş yüzde 7 seviyesinde

Ancak gece saatlerinde bilhassa Asya piyasalarının açılmasının akabinde Bitcoin tekrar tarafını üst çevirdi. Bu sabah prestijiyle Bitcoin günlük yüzde 0.3’lük yükselişle 30.080 dolardan süreç gördü.

Son dalgalanmalara karşın Bitcoin son 1 haftada dolar bazında yüzde 7.1 kıymet kazandı.

Ethereum ise Şanghay güncellmesinin de tesiriyle son 24 saatte yüzde 2.56 kıymet kazanarak 1.915 dolara çıktı. Binance Coin yüzde 0.3, Cardano (ADA) yüzde 3.8, Dogecoin ise yüzde 2.1 yükseldi.

İlgili Konular

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.

hesap işletim ücreti almayan bankalar