Parapiyasasi.net
Bitcoin Altına Tehdit Oluşturur Mu?
Yazar: -23 Şubat 2021
3

Kripto paraların yükselişi akla şöyle bir soru getiriyor, bitcoin altına tehdit oluşturur mu? Bu sorunun akla gelmesi oldukça normal çünkü kripto paralar birçok şeyin tahtını sallamaya başladı. Bunlardan birisi de altın olur mu? Diye düşünmek oldukça doğal. Bu sorunun cevabını tam olarak görmek için belki uzun yıllar beklemek gerekecek ancak öngörü olarak bir cevap vermek gerekirse mümkün cevabını verebiliriz. Kripto paralar her geçen gün değerine değer katıyor ve bu da piyasadaki birçok şeyi etkiliyor. Kripto paraların fırtına gibi esen ismiyse bitcoin. Bundan dolayı bitcoin gelecekte altına bir tehdit oluşturabilir.

Bitcoin Neden Altına Tehdit Oluşturabilir?

Kripto paralar geleceğin parası olarak görüldüğü için paralar ve altın üzerinde çeşitli baskılar oluşturma potansiyeline sahiptir. Özellikle altının düşünülme sebebi paranın alternatifi olarak çoğu zaman altının tercih edilmesidir. Eğer ülkelerin para birimlerinde veya dünyada karışıklıklar ortaya çıkarsa altının değeri fırlar ve yükseğe çıkar. Bunun sebebi altının daha güvenilir oluşudur. İşte tam olarak da bitcoin burada altının tahtını sarsabilir çünkü bitcoin de altın gibi oldukça güvenli bir sisteme sahiptir.

Bitcoin altına neden tehdit oluşturabilir;

  • Oldukça güvenilir olmaları
  • Büyük yatırımlarla sürekli olarak değerlenmeleri
  • Yatırım yapmak isteyen birçok kişinin altın yerine yavaş yavaş kripto paraya yönelmeleri

Bu sebepler altının bitcoin karşısında zamanla değer kaybedebileceğini işaret etmektedir. Tabii ki bunu tam olarak görmenin yolu beklemektir.

bitcoin altına tehdit oluşturur mu?
Bitcoin Altına Tehdit Oluşturur Mu?

Bitcoin Altın Kadar Güvenilir Midir?

Her kripto para özel şifrelemeler ile korunmaktadır. Bitcoin en popüler ve en değerli kripto para olarak oldukça güçlü ve güvenilir bir ağa sahiptir. Bu yüzden cüzdanında bitcoin bulunduran kişiler oldukça güvenilir bir paraya sahipler diyebiliriz. Bu yüzden evet bitcoin altın kadar güvenilirdir.

Altına Yatırım Yapmak Mı Daha Çok Kazandırır Bitcoine Yatırım Yapmak Mı?

Günümüzde yatırım yapan birçok kişi altınla bitcoin arasında gidip gelmektedir. Neye yatırım yapılacağı kişinin tamamıyla tercihleriyle alakalıdır. Bitcoin oldukça hareketli bir kripto paradır ve çok daha fazla kazandırabilir. Bunun yanında çok daha kaybettirebilir. Bu yüzden değerlendirme yapılarak kişi kendisine uygun seçeneğe yatırım yapmalıdır.

İlgili Konular

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.

hesap işletim ücreti almayan bankalar