Parapiyasasi.net
Bitcoin İçin Tarihi An: Golden Cross, Death Cross ile Birlikte!
Yazar: -08 Şubat 2023
12

Bitcoin

Analiz, Bitcoin listelerinde ‘ilginç bir dinamik’ oynadığını gösterdiğinden, BTC, 6 Şubat Wall Street açılışında hareketsiz kaldı. Haftanın birinci yarısında Bitcoin fiyat hareketine bakınca, her şey bir ‘golden cross’, bir ‘death cross’ ve Federal Reserve ile ilgili.

Bitcoin için ‘golden cross’, ‘death cross’ ile buluşuyor

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere Bitcoin, haftalık kapanışta ani bir volatilite gördü ve 24.000 dolar üzerindeki altı ayın en yüksek düzeylerine yakın düzeyleri terk etti. Bu nedenle BTC, hafta başlarken piyasa iştirakçilerini endişelendirdi ve artan bir tasayla 20.000 dolar yahut daha düşük bir potansiyel tekrar test etmeyi hedefliyor. On-chain izleme kaynağı Material Indicators için dikkatler artık iki klasik grafik özelliğine çevrildi: Günlük vakit dilimlerinde ‘golden cross’ ve haftalık vakit dilimlerinde ‘death cross’.

50 ve 200 günlük hareketli ortalamalar ortasındaki etkileşimi temsil eden altın ve mevt kesişimleri, klasik olarak sırasıyla yaklaşmakta olan yükseliş ve düşüş hareketlerini gösterir. O kadar makûs bir üne sahipler ki, olaylardan biri yahut her ikisi birden meydana geldiğinde, otomatik trade araçları gerektiği üzere satın alabilir yahut satabilir. Material Indicators, şu açıklamayı yapıyor:

Bu gerçekleştiği anda, Bitcoin D grafiğindeki bir Golden Cross bir ölçü satın almayı tetikleyebilir. Tıpkı biçimde, W grafiğinde bekleyen bir Death Cross, birtakım algotrading botlarını satmaya teşvik edebilir.

bitcoin nereden alinir 637727

Ayrıca ABD Merkez Bankası lideri Jerome Powell’ın yaklaşan açıklamalarına da dikkat çekildi. 7 Şubat’ta, Powell’ın kelamlarında mevcut olan enflasyon siyasetine ait ipuçları piyasaları basitçe hareket ettirebilir. Grafik kesişimlerinde devam eden Material Indicators’ın kurucu ortağı Keith Alan, bunları ‘gelişmekte olan enteresan bir dinamik’ olarak tanımlıyor. Bu bağlamda şunları söylüyor:

Bitcoin, D tablosunda kısa vadeli bir yükseliş olan ve kimi TA algolarının satın almasını tetikleyebilecek seçkin bir Golden Cross’a yanlışsız ilerliyor. Ayrıyeten W grafiğinde daha uzun vadeli düşüş eğilimi olan bir Death Cross’a hakikat gidiyoruz.

Grafik 1 10Altın ve vefat haçlarının işaretlendiği BTC açıklamalı grafikler / Kaynak: Keith Alan/Twitter

Doların güçlenmesi kripto için “kötü haber”

Makroda, ABD pay senetleri açılışta hafif düşüş yaşadı. Ayrıaca, S&P 500 ve Nasdaq Bileşik Endeksi sırasıyla %0,8 ve %1,1 kaybetti. Asya borsaları da günü düşüşle tamamladı. Bu ortada ABD Dolar Endeksi (DXY), riskli varlıkları daha fazla baskı altına almakla tehdit eden bir hareketle toparlanmaya devam etti. Analistler kripto rallisinin sıhhatinden korkmaya başladıkça, Endeks bu yazı yazılırken 103,6’nın üzerinde süreç gördü ve 9 Ocak’tan bu yana en yüksek düzeyine ulaştı. Tanınan trader ve analist Roman, şu değerlendirmeyi yapıyor:

Dolar yıllık yükseliş trendini geri kazanmaya çalışıyor üzere görünüyor. Bu kripto ve pay senetleri için makûs bir haber zira ayı piyasasının geri çekildiğini / devam ettiğini gösterecek. Bu hafta çok kıymetli. Trendin geri kazanılması, SPX 4100 kaybediyor ve makro düşüşe geri dönüyorum.

Grafik 2 8ABD dolar endeksi (DXY) 1 günlük mum grafiği / Kaynak: TradingView

İlgili Konular

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.

hesap işletim ücreti almayan bankalar