Parapiyasasi.net
Bitcoin yine 30 bin doların üzerini test etti
Yazar: -26 Nisan 2023
6

Kripto para üniteleri, yatırımcıların ABD bankacılık dalıyla ilgili tasalarının tekrar artmaya başlaması ve First Republic Bank’ın öbür bir çöküşü önlemek için uğraş etmesiyle ile kıymet kazandı.

En büyük kripto para ünitesi Bitcoin bir günde yüzde 7 civarında bedel kazanarak 30 bin doların üzerini test etti.

Etherium’da ise yararlar yüzde 5’i buldu ve kripto para ünitesi bin 962 dolar düzeyini gördü.

Bitcoin, bankacılık krizi başlamadan ve bu yıl kripto para ünitesinin en büyük yükseliş katalizörlerinden biri haline gelmeden evvel, volatilitenin Mart başındaki en düşük düzeylerine geri dönmesiyle birkaç gündür yatay süreç görüyordu.

Bitwise Asset Management’tan Matt Hougan’a nazaran, First Republic’teki sıkıntılar ve potansiyel başarısızlığına dair söylentiler, kripto para ünitesinin fiyat hareketini yine yönlendirmeye yardımcı olabilir.

First Republic’te çıkış arayışı

First Republic Bank 50-100 milyar dolarlık varlıkları elden çıkarmayı pahalandırıyor.

Bloomberg’in haberine nazaran, uzun vadeli ipoteğe dayalı menkul değerleri de içerecek olan satışlar, bankanın varlıkları ve yükümlülükleri ortasındaki uyumsuzluğu azaltmayı amaçlıyor.

Bir kaynak da potansiyel alıcılar ortasında olan büyük ABD bankalarına, piyasa kıymetlerinin üzerindeki fiyatla bu varlıkları satın almaya teşvik olarak, teminat yahut imtiyazlı pay senedi verilebileceğini belirtti.

First Republic payı dün açıklanan bilançonun akabinde yüzde 50’ye yakın kayıpla günü tamamlamıştı. Bir başka orta ölçekli bölgesel ABD bankası PacWest’in payı ise mevduat düzeylerinin yatırımcıları iddia etmesiyle kapanışın akabinde yüzde 14 yükseldi.

İlgili Konular

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.

hesap işletim ücreti almayan bankalar