Parapiyasasi.net
Bitcoin’in fiyatı 10 ay sonra yine 30 bin doları aştı
Yazar: -19 Mayıs 2023
5

Analiz şirketi Coinmarketcap’in bilgilerine nazaran, Bitcoin dahil (yaklaşık 23 bin kripto para ünitesinin piyasa değeri) global kripto para piyasasının pahası, yalnızca 24 saat içinde yaklaşık yüzde 5 artarak 1,24 trilyon doları aştı.

En büyük kripto para ünitesi olan Bitcoin’in fiyatı, Fed’in faiz artırım döngüsünü bankacılık krizi nedeniyle sonlandıracağı beklentisinin yatırımcıların Bitcoin üzere riskli varlıklardaki iştahını artıracağı öngörüsü sonucu 24 saatte yüzde 7’nin üzerinde yükseliş kaydetti.

Bitcoin’ın fiyatı, Paskalya tatili sonrası erken süreçlerde 30 bin 400 dolara tırmanırken, TSİ 07.20 prestijiyle 30 bin doların üzerinde süreç görüyor. Böylelikle Bitcoin’in fiyatı, Haziran 2022’den beri birinci defa 30 bin doların üzerinde bulunuyor.

Bitcoin’in piyasa bedeli de 590 milyar doların üzerine çıktı

Bu ortada, Bitcoin’in son 7 gündeki bedel artışı yüzde 8’e yaklaştı. Bitcoin’in piyasa bedeli de 590 milyar doların üzerine çıktı.

Bitcoin’in fiyatı, 2022 sonbaharında bilhassa Fed ve İngiltere Merkez Bankası’nın (BoE) faiz artırımlarına devam edeceği beklentilerinin kripto para piyasasında satış baskısına neden olduğu en yüksek düzey sonrası gördüğü en düşük düzeyden bu yana yüzde 90’ın üzerinde artış gösterdi.

Kasım 2021’de tüm vakitlerin en yüksek düzeyi olan 68 bin 990 dolarda bulunan Bitcoin, kelam konusu tarihten bu yana yaklaşık yüzde 60’tan fazla kıymet kaybetti.

Piyasa bedeli bakımından ikinci sırada yer alan Ethereum da son 24 saatte yüzde 3’ten fazla paha kazanarak 1.920 dolar düzeyine çıktı.

İlgili Konular

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.

hesap işletim ücreti almayan bankalar