Parapiyasasi.net
Blackstone ve Thomson Reuters’ten 2 milyar sterlinlik pay satışı
Yazar: -08 Mart 2023
6

Blackstone Inc., Thomson Reuters Corp. ve başka yatırımcılar, kilitlenme mühleti sona ermesi sonrası London Stock Exchange Group (LSEG) Plc’deki yaklaşık 2 milyar sterlinlik (2,4 milyar dolar) hisseyi elden çıkardı.

Bir açıklamaya nazaran, York Holdings II Ltd. aracılığıyla yapılan arz 28 milyon payın 71,50 sterlinden satıldığını gördü. Bu sayı, LSEG’in Salı günkü kapanış fiyatında yaklaşık yüzde 4’lük bir indirim manasına geliyor.

Satıcılar, muahedeyi duyurduktan birkaç dakika sonra teklif için kâfi yatırımcı talebini toplayarak, yerleştirme 23 milyon hisseden yükseltildi. Blackstone konsorsiyumunun üyeleri olan Kanada Emeklilik Planı Yatırım Heyeti ve Singapur devlet varlık fonu GIC de satışa katıldı.

Yaklaşık yüzde 5’lik payın satışı, Borsanın konsorsiyumdan 750 milyon sterlinlik pay geri almayı planladığını açıklamasından günler sonra gerçekleşti. LSEG’nin 2021 yıllık raporuna nazaran, LSE’nin 2021’de 27 milyar dolarlık bilgi devi Refinitiv’i satın alması, bu yatırımcıları 2 Mart 2022 prestijiyle yaklaşık yüzde 35 payla en büyük hissedarları haline getirmişti.

Kilitleme düzenlemeleri kapsamında Thomson Reuters ve Blackstone, 29 Ocak 2024’e kadar toplam 66,1 milyon hisseyi satmayı başardı. Muahedeye nazaran bu sürecin tamamlanmasının akabinde, kalan 38,1 milyon pay 90 günlük bir kilitlenmeye tabi olacak.

İlgili Konular

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.

hesap işletim ücreti almayan bankalar