Parapiyasasi.net
BOE Lideri Bailey’den faiz bildirisi
Yazar: -12 Mayıs 2023
5

İngiltere Merkez Bankası Lideri Andrew Bailey, kırk yılın en agresif faiz oranlarındaki artışların, enflasyon zayıfladığı sürece sona erebileceğini söyledi.

Bailey Perşembe günü Bloomberg TV ile yaptığı röportajda, “Faiz oranları açısından bir manada dinlenmemiz gereken bir noktaya yaklaşıyoruz. Lakin, faiz oranlarındaki artışı durdurmak için daha güçlü bir fikir verecek ispatları şimdi görmedik, bu yüzden ispat odaklı olmamız gerektiği konusunda çok netim” dedi.

Birleşik Krallık merkez bankasının arka arda 12. faiz artırımını takip ediyor ve enflasyonun merkez bankasının öngördüğü üzere keskin bir biçimde düşmeye başlaması halinde yetkililerin 22 Haziran’daki bir sonraki toplantısında orta verebileceklerini öne sürüyor.

BoE’nin bir orta vermeye yakın olup olmadığı sorulduğunda, “Umarım öyleyizdir diyeceğim zira bu, oranlarda arka arda 12. artış oluyor. Faiz düzeyi açısından dinlenmeye başlayabileceğimiz bir noktaya yaklaşıyoruz. Lakin yeniden de, bize gelen delillere nazaran hareket edeceğimize çok açık olacağım” dedi.

İlgili Konular

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.

hesap işletim ücreti almayan bankalar