Parapiyasasi.net
Borsa Hesabı Nasıl Açılır?
Yazar: -30 Ocak 2019
11

Borsa Hesabı Nasıl Açılır?

Borsa piyasalarında alım satım işlemi yapmak ve yatırımcı olmak isteyen kişiler için borsa hesabı açmak oldukça basit bir işlemdir. Bunun için iki yol bulunmaktadır. İlk yol hesabınızın bulunduğu bir banka aracılığı ile borsa yönetimi kısmına başvuru yaparak borsa piyasalarında kullanabileceğiniz ek hesabınızı açtırabilirsiniz. Diğer yöntem ise borsaya girebilmek için borsa piyasalarında aktif olarak rol alan aracı kurumlar sayesinde borsa piyasalarına giriş yapabilirsiniz. Aracı kurumlar ile iş yapmanın avantajı aracı kurumun size sağladığı borsa danışmanlarının bulunmasıdır. Bankalar aracılığı ile piyasaya girmenin avantajı ise cep telefonunuzdan dahi borsa piyasalarında her an işlem yapabilmenizdir. Örneğin otobüste yolculuk yaparken bile alım satım yaparak para kazanabilirsiniz.

Borsa eğitimi ile ilgili Borsa nasıl öğrenilir yazımıza da göz atabilir siniz.

Borsaya Kaç lira ile girilmelidir?

Borsaya girmek isteyen birçok kişi bulunmaktadır. Bu kişilerin en çok merak ettiği soruların arasında borsaya kaç lira ile girilmelidir? Sorusudur. Öncelikle bu sorunun cevabını vermek gerekirse bu konuda herhangi bir limit bulunmamaktadır. Cebinizde 50 TL’de var 50,000 TL’de varsa borsaya giriş yapabilirsiniz. Bunun dışında en çok merak edilen sorulardan biri de borsaya ne kadar yüksek para ile girersen o kadar çok kazancın olur mantığıdır. Bu mantık yanlıştır. Borsada önemli olan sabır edebilmek, mantıklı analiz yapabilmek ve borsaya etki eden hadiseleri takip edebilmekle alakalıdır. Bu konu başlığında başarılı olursanız çok cüzi miktarlar ile girdiğiniz borsada güzel paralar kazanabilirsiniz.

Borsaya Girenlerin Dikkat Etmesi Gerekenler?

Borsaya giren kişilerin duygusallığa yer vermemesi gerekir. Örneğin tuttuğunuz takımın borsada hissesi bulunuyorsa sırf takıma destek olmak adına duygusal bir şekilde verilen yatırım kararı sizi zarara uğratabilir. Borsa piyasalarında alım satım yapacağınız yatırım aracınızı da iyi bir şekilde seçmeniz gerekir. En önemlisi ise analizden uzak ve gerçekçi yorumların dışında verilerle yapılan hisse alım satımlarına bulaşmamanız gerekmektedir. Dalgalanmalar, fiyat aralığı, gündem haberleri, borsaların yükseliş, düşüş dönemlerini takip edebilmelisiniz ve bu takibinizi analize döktükten sonra yatırım yapmaya dikkat etmeniz gerekmektedir. Aksi durumda elinizdeki tüm sermayeyi ya da daha önceden kazanmış olduğunuz birikimleri kaybedebilirsiniz.

İlgili Konular

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.

hesap işletim ücreti almayan bankalar