BORSA TAKİBİ

Borsa piyasasında olanların en iyi bildiği şeylerden biri de borsa takibidir. Borsa’da alınan hisse senetleri, tahviller, bonolar, emtialar anlık olarak yükseliş ve düşüş gösterirler. Bu yükseliş ve düşüş anları içerisinde yer alan kırılmalar yükselişin ya da düşüşün uzun süreli olmasına neden olabilir. Bu nedenle anlık takip oldukça önemlidir. Bunun dışında alınmak istenen hisse senetleri beklenen tek lot değerine ulaştığı zaman alım yapabilmek adına da önemlidir. Lakin bütün günümüzü borsa mesai saatleri içerisinde aktif olarak geçiremeyeceğimiz için teknolojik imkanlardan yararlanmak oldukça önemli. Bunun için cebimizde bulunan akıllı telefonlara kolayca indirilen borsa takip uygulamaları ile dahi çok kolay takip edilebilmektedir. Bu yazımızda kullanabileceğiniz en iyi borsa takip uygulamalarını göstereceğiz.

BORSA İÇİN EN İYİ MOBİL UYGULAMALAR

Listemizin ilk sırasında borsa anlamında en çok kullanılan uygulama olan Finans Mynet uygulaması var. Uygulama sayesinde borsa piyasasında yer alan hisse senetlerini takip edebiliyorken aynı zamanlarda hisse senetleri hakkında yapılan yorumları da takip edebiliyorsunuz. Son 6 aylık sürece kadar olan grafik analizler, yükselişler, düşüşler ve tahviller, bonolar gibi çeşitli alanlarda takip yapabildiğiniz uygulama oldukça kullanışlı. Borsa piyasasında yer alan herkesin telefonunda bulunması gereken bir uygulama. Ayrıca borsa piyasalarına bankalar aracılığı ile giriş yapıyorsanız bankanızın borsa uygulaması da telefonunuzda bulunması gerekir.

Eğer borsa piyasalarına yeni giriş yapmış biriyseniz telefonunuzda hem ara yüzü basit hem de acemi yatırımcılar için oldukça anlaşılır bir uygulama olan Borsa Online uygulamasını tercih edebilirsiniz. Uygulamada hisse senetlerinin takibi dışında krediler, faiz oranları, petrol fiyatları gibi birçok veriyi eş zamanlı olarak takip edebiliyorsunuz. Borsa İstanbul piyasası dışında Avrupa ve Asya borsaları da takip edilebilen borsalar arasında yer alıyor.

Listemizin üçüncü ve son uygulaması ise Investing uygulaması. Ekonomi üzerine yurtdışı kaynaklı bir şirket tarafından geliştirilen ve birçok dilde kullanıma sunulan uygulama oldukça geniş bir kullanım kapasitesine sahip. Uygulama içerisinde borsa piyasalarını, emtia, döviz değerleri, şirket haberleri, kripto paralar gibi birçok alanda takip gerçekleştirebiliyorsanız. Borsa piyasalarında aktif bir şekilde yer alıyorsanız bu uygulamayı kullanmalısınız.