• YARIM ALTIN
  5.556,00
  % 0,39
 • AMERIKAN DOLARI
  27,0397
  % 0,05
 • € EURO
  28,9411
  % 0,20
 • £ POUND
  33,4759
  % -0,19
 • ¥ YUAN
  3,7111
  % 0,08
 • РУБ RUBLE
  0,2807
  % 1,27
 • BITCOIN/TL
  733112,486
  % 0,01
 • BIST 100
  7.719,82
  % -0,82

Borsa Yatırımı Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Borsa Yatırımı Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Borsa Yatırımı Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Borsa, birikimlerimizi değerlendirmenin bir yoludur. Bu piyasa yasal ve güvenlidir. Çoğu insan tarafından karmaşık bulunsa da iyi kullanıldığında ve iyi analiz edildiğinde oldukça karlı bir platformdur. Eğer borsaya yatırım yapıp kazanmak istiyorsanız, birkaç bilmeniz gereken husus bulunmaktadır. Borsa da gerçek bir kazanım yakalamanız için bu bilgiler sizin işinize yarayacaktır. Dikkat etmeniz gereken dört nokta mevcuttur. Bu noktalara dikkat etmeniz sizin daha çok kazanmanıza yardımcı olur.

Mevcut Birikiminizi Korumayı Ve Yönetmeyi Öğrenin

Borsaya girerken elbette en önemli şey birikiminizi korumaktır. Borsada kazanmanız için iyi bir miktara ihtiyacınız var bu yüzden biriktirdiğiniz paranızın her zaman üstüne koymaya çalışın. Borsanın asıl amacı ana paranızı korumak ve üzerine yenilerini eklemektir. Bu yüzden borsa takibi çok önemlidir.

Borsada Var Olan Bütün Yatırım Araçlarını Tanıyın

Borsa, kişiye yatırım yapacağı piyasayı seçme imkanı sunmaktadır. Bu yüzden yapılan seçimlerde oldukça dikkatli olunmalıdır. Daha çok kazanmak istiyorsanız araştırmalarınızı oldukça iyi yapmalısınız. Tabi bu araştırmaları yaparken kendi ilgi alanlarınızı da kullanın. İlgi alanınız olursa eğer takip etmeniz o kadar kolay olacaktır. Eğer bir şirkete sahip iseniz şirketinizin alanında olan bir yatırım alanı seçebilirsiniz. Ön görüleriniz olacağı için bu size daha kolay gelecektir.

Amacınızı Belirleyin Ve Yatırım Stratejisi Oluşturun

Yatırımınızı yaparken gelecekte bu piyasa da ne yapacağınızı düşünün. Hedefiniz elbette kar elde etmek. Ama bunu riskli ama yüksek atlayışlarla mı yapak istiyorsunuz yoksa küçük küçük temkinli adımlarla mı ilerlemek istiyorsunuz. Buna bir karar vermelisiniz. Karar verdikten sonra kendi yatırım stratejilerinizi geliştirin. Ve bu konuda en önemli şey kendi stratejilerinizden vazgeçmeyi ve kesinlikle duyumlara göre hareket etmeyin. Bu duyumlar size her zaman kar getirmeyecektir.

İlk Yatırımınızı Küçük Yapın

Öncelikle bu piyasa da ne kadar kazanç olursa o kadar da kayıp olabileceğini unutmayın. İlk girerken az parayla girip biraz ortamı anlamanızı bekleyin. Böylece daha emin adımlar ile ilerlemiş olursunuz. Ve aynı zamanda daha az hareketli olan hisseleri seçin. Deneyim kazandıktan sonra hem paranızı yükseltirsiniz hem de daha hareketli hisselere girebilirsiniz.

YORUMLAR YAZ