Parapiyasasi.net
Borusan Mannesmann’a açığa satış yasağı getirildi
Yazar: -24 Nisan 2023
6

Borsa İstanbul (BIST), tarafından Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan açıklamada, Sermaye Piyasası Konseyi kararı uyarınca devreye alınan Volatilite Bazlı Önlem Sistemi (VBTS) kapsamında Borusan Mannesmann hisselerinin 25 Nisan 2023 tarihli süreçlerden (seans başından) 24 Mayıs 2023 tarihli süreçlere (seans sonuna) kadar açığa satışa ve kredili süreçlere husus edilemeyeceği bildirildi.

KAP’a yapılan açıklamada şu tabirler kullanılırdı:

“VBTS kapsamında getirilen önlemler, hissenin süreç gördüğü pazarın/platformun süreç kuralları, pazar değişimi yahut başka nedenlerle uygulanan süreç asıllarından başka olarak kıymetlendirilir. Buna nazaran VBTS önlemleri öteki düzenlemeler yahut kararlarla uygulamaya alınan süreç temellerinin geçerlilik mühletinden başka olarak önlem müddetinin sonuna kadar uygulanmaya devam eder. SPK’nın 06/02/2023 tarihli kararı uyarınca Borsa İstanbul A.Ş. Hisse Piyasasında ikinci bir duyuru yapılıncaya kadar tüm hisselerde açığa satış süreçleri yasaklanmıştır.”

İlgili Konular

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.

hesap işletim ücreti almayan bankalar