Parapiyasasi.net
BtcTurk PRO’da üç yeni kriptopara listelendi
Yazar: -19 Mayıs 2023
4

Ocean Protocol, merkeziyetsiz data alışverişi sağlayan, bilgilerin üreticileriyle bilgi satın almak isteyen tüketicileri buluşturan yapay zeka platformudur. Ocean Protocol’le kullanıcılar, datalar üzerinden gelir elde edilebilmektedir. Ocean Market isimli pazar yerinden, bilgi alım satım süreçleri gerçekleştirilebilmektedir.

Singapur merkezli olan Ocean Protocol’ün mahallî jetonu OCEAN’dır. Ethereum blokzinciri üzerinde çalışan ERC-20 tabanlı bir jeton olup, azamî arzı 21 Ağustos 2020 tarihinde oluşturulan mukaveleyle 1,410,000,000 olarak sabitlenmiştir. Ocean Protocol için en az yatırma meblağı 10 OCEAN, en az çekme fiyatı 50 OCEAN olarak uygulanıyor.

Yapay zeka hizmetlerini test etmek mümkün

2017 yılında Hollanda’da kurulan SingularityNET platformunda, rastgele bir ödeme gerçekleştirmeden evvel yapay zeka hizmetlerini kullanıp test etmek mümkündür. Rastgele bir yapay zeka hizmetine gereksinim duyan kullanıcılar, SingularityNET’in uzman topluluğuyla bağlantıya geçebilmekte ve Request for AI (RFAI) olarak isimlendirilen portal aracılığıyla uzmanlara erişim sağlayabilmektedir.

SingularityNET’in lokal jetonu AGIX’tir ve azamî arzı 2,000,000,000 ile sonlandırılmıştır. SingularityNET için en az yatırma meblağı 10 AGIX, en az çekme fiyatı 50 AGIX olarak uygulanıyor.

Telif hakları konusunda içerik üreticilerini koruyor

Blur, NFT market yeri sunan merkeziyetsiz bir platformdur. Blur platformu, telif hakları konusunda içerik üreticilerini koruyan bir yapıda olduğunu belirtmekte ve telif fiyatı ödeyen kullanıcılar BLUR jetonu kazanabilmektedir. 2022 yılında Amerika Birleşik Devletleri’nde kurulan Blur’un mahallî jetonu BLUR’dur.

Ethereum tabanlı ERC-20 jetonu olan BLUR, Blur platformunun yönetişiminde kullanılır. BLUR jetonu sahipleri, ağ üzerinde yaşanacak değişikliklerde, ağ üzerindeki geliştirmelerde yapılacak olan oylamalarda kelam hakkına da sahiplerdir. Toplam arzı 3,000,000,000 adet ile sonlandırılan BLUR için asgarî yatırma meblağı 10 BLUR, en az çekme meblağı 20 BLUR olarak uygulanıyor.

İlgili Konular

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.

hesap işletim ücreti almayan bankalar