• YARIM ALTIN
  5.554,00
  % -0,18
 • AMERIKAN DOLARI
  27,0415
  % 0,13
 • € EURO
  28,9429
  % 0,33
 • £ POUND
  33,4824
  % -0,04
 • ¥ YUAN
  3,7067
  % 0,04
 • РУБ RUBLE
  0,2802
  % 1,06
 • BITCOIN/TL
  732179,369
  % -0,74
 • BIST 100
  7.850,51
  % 0,85

Bu 4 Kripto Para Şirketi İçin Son Dakika: İflas da Var!

Bu 4 Kripto Para Şirketi İçin Son Dakika: İflas da Var!

shutterstock 1049641082

Yakın vakitte çeşitli kripto para şirketleri hakkında iflas, ödenmemiş borçlar ve çalışanların bir kısmının işten çıkarılacağına dair haberler gündeme geliyor. Bu yazımızda, bu stil gelişmelere en son sahne olan dört kripto para şirketinden bahsedeceğiz. İşte detaylar…

Sam Bankman-Fried’ın holding şirketinden iflas başvurusu

Antigua ve Barbuda merkezli bir Sam Bankman-Fried holding şirketi olan Emergent Fidelity Technologies, iflas muhafazası için başvurdu. 3 Şubat’ta dosyalanan mahkeme kayıtlarına nazaran Emergent Fidelity Technologies, Delaware Bölgesi için Amerika Birleşik Devletleri İflas Mahkemesi’nde Kısım 11 dosyalama kapsamında iflas ilan etmek için istekli bir dilekçe sundu. Şirket, Robinhood’ın yaklaşık 55 milyon payının durumuyla ilgili olarak kripto kredi firması BlockFi tarafından Kasım ayında açılan bir davanın maksadı olmuştu.

Why it is Easier Than Ever to Buy and Sell Crypto

Şu anda kıymeti 590 milyon doları aşan Robinhood payları, BlockFi, FTX alacaklısı Yonathan Ben Shimon ve Bankman-Fried’in kendisi de dahil olmak üzere taraflar ortasında bir çekişme konusu oldu. ABD Adalet Bakanlığı 6 Ocak’ta FTX ve yöneticilerine karşı açılan dava kapsamında paylara ve yaklaşık 20 milyon dolara el koyduğunu duyurdu. Davadaki Ortak Süreksiz tasfiye memurlarından biri olan Angela Barkhouse tarafından yapılan açıklamaya nazaran, Emergent Fidelity Technologies, iki iflas ortasında bir “ortak idare şekli” izlemek için FTX ile tıpkı mahkemede Kısım 11’e başvurdu.

Filecoin’in gerisindeki şirket, çalışanlarının bir kısmını işten çıkardı

CEO Juan Benet Cuma günü bir blog gönderisinde, merkezi olmayan evrak depolama ağı Filecoin’in ardındaki şirket olan Protocol Labs’ın işçisinin yüzde 21’ini işten çıkardığını duyurdu. Benet, şirketi yeni ortamı atlatmak için maliyetleri düşürmeye zorlayan kesintilerin ardındaki neden olarak, bilhassa kripto alanındaki şirketler için “son derece şiddetli bir ekonomik gerilemeyi” gösterdi.

Yüksek faiz oranlarına, düşük yatırıma ve daha güçlü pazarlara yol açan yüksek enflasyon, global olarak şirketleri ve sanayileri sarstı. Makro kış, kripto kışını daha da kötüleştirerek, onu kesimimizin beklediğinden daha çok ve potansiyel olarak daha uzun hale getirdi.

coins

Kripto para platformunda 6 milyon dolarlık ödenmemiş borç var

Blockchain kredi tahlil platformu rwa.xyz’nin datalarına nazaran, iki borç verme havuzundaki yaklaşık 5,8 milyon dolarlık kredinin vadesi, merkezi olmayan borç verme protokolü Centrifuge’da gecikti. Centrifuge’ün kredi panosuna nazaran zahmetli borç, tüketici kredilerini ve fatura ve ticari alacak finansmanını içerir. Merkezi olmayan özerk bir kuruluş (DAO) tarafından yönetilen Centrifuge, borç verenler ve borç alanlar ortasında bir kredi pazarı vazifesi görür ve Blockchain teknolojisine ve merkezi olmayan finansa (DeFi) dayanır.

Varlık oluşturucular, ipotek, fatura yahut tüketici kredisi üzere klasik, kripto olmayan varlıklarını NFT’lere dönüştürebilir ve bunları akredite yatırımcılardan bir faiz ödemesi için finansman almak için teminat olarak kullanabilirler. Protokol, üzerinde kilitlenmiş yaklaşık 130 milyon dolarlık toplam kıymetle en büyük Blockchain tabanlı gerçek dünya varlık ödünç verme platformlarından biri haline geldi.

uk welcomes prime wants

Geçen hafta Luno, çalışanlarını işten çıkarmıştı

Kripto ve teknoloji şirketleri, güç vakitlerde hayatta kalma gayretiyle iş gücünü ve genel olarak maliyetleri azaltıyor. Geçen hafta, Digital Currency Group’tan Luno, çalışanlarının yüzde 35’ini işten çıkardı. Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere Coinbase ve Crypto.com yüzde 20 kesinti yaptı. Genesis ise çalışanlarının yüzde 30’unu geride bıraktı.

YORUMLAR YAZ