Parapiyasasi.net
“Bu kardeşiniz iktidarda olduğu sürece faiz yükselemez”
Yazar: -21 Nisan 2023
9

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Gaziosmanpaşa Meydanı’nda, Kentsel Dönüşüm Projeleri Anahtar Teslim ve Temel Atma Töreni’nde konuştu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın konuşmasında öne çıkan satırlar şöyle:

İlk bir ay boyunca doğalgazın fiyatsız olacağının muştusunu milletimizle paylaşarak erken bir bayram yaşattık. Bugün ise kentsel dönüşüm müjdelerimizle adeta iki bayramı bir ortada yaşayacağız

Milletimizin günlük hayatında kimi külfetler olabilir. Aldığımız önlemlerle en aza indirme uğraşındayız.

Bugüne kadar 3,3 milyon konutu kentsel dönüşümle yenilerken, 1,2 milyon konutu da TOKİ ile inşa ettik. İstanbul başta olmak üzere kentsel dönüşümü hızlandırıyoruz. Birazdan bununla ilgili müjdelerimizi paylaşacağız.

Enflasyonun yükselmesinde, fiyat artışlarında birilerinin açgözlülüğü hissesi varsa bunun peşine düşeriz.

“Enflasyonu önümüzdeki yıl büsbütün çözmüş olacağız”

Bu kardeşiniz iktidarda olduğu sürece faiz yükselemez faiz devamlı düşecektir. Göreceksiniz enflasyon da faizle birlikte düşecektir.

Önümüzdeki mahzurları nasıl kaldırdıysak, enflasyon sıkıntısını de bu yıl sonuna kadar denetim altına almış, önümüzdeki yıl büsbütün çözmüş olacağız.

2013’te IMF ile işimiz bitti. Hükümetin bunlardan borç alması lazım dediler, almayacağız dedik ve almadık. IMF’nin başındaki zata burayı ben yönetim ederim, siz yönetim edemezsiniz dedim. 2013’ten sonra bizim IMF ile işimiz kalmadı.

İlgili Konular

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.

hesap işletim ücreti almayan bankalar