Parapiyasasi.net
Büyük Petrol Anlaşması Petrol Fiyatının Yükselmesine Yol Açtı
Yazar: -14 Nisan 2020
15

Büyük petrol anlaşması petrol fiyatının yükselmesine neden oldu. Alınan bilgilere göre yapılan anlaşma sonrasında petrolün fiyatı %4,13 oranında yükseldi. Yaşanan bu artışla petrolün varil fiyatının 32,78 dolara çıktığı öğrenildi.

Yapılan Toplantıda Üretim Kesintisi Kararı Alınmıştı

Geçtiğimiz günlerde 10.Olağanüstü Balkanlar toplantısı yapıldı. Söz konusu toplantı telekonferans yoluyla yapılırken bu toplantıda ülkelerin petrol üretiminde kesinti yapmaları kararı verildi. Kararın alındığı toplantıda Opec ve Opec’e bağlı olmayan petrol üretici ülkeleri yer aldı. Alınan karara göre ülkelerin yapmış oldukları ham petrol üretim 1 Mayıs tarihinden 31 Haziran tarihine kadar 9.7 milyon daha az yapılacak. 1 Temmuz ve 31 Aralık tarihleri arasında ise üretim 8 milyon varil olacak. Sonraki dönemde ise günlük üretim 6 milyon varil olacak.buyuk petrol anlasmasi

Kesinti G20 Üyeleri Sayesinde Daha Fazla Olacak

Kararı alan OPEC üyelerinin günlük yaptıkları petrol üretimini 9.7 milyon varil azaltma kararı sonrasında gözler G20 ülkelerine çevrildi. Onların da bu karara katılmasıyla petrol üretimindeki günlük üretim kesintisinin 20 milyon varil kadar azalması beklentileri bulunuyor.

İlgili Konular

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.

hesap işletim ücreti almayan bankalar