Parapiyasasi.net
Bytecoin Nedir?
Yazar: -02 Mayıs 2021
23

Herkesin katılabildiği, açık kaynak kodu olan ve merkezi bulunmayan para birimi tanımı Bytecoin nedir sorusunun cevabı olabilir. Bytecoin’de gizlilik ve güvenlik oldukça önemlidir. Ayrıca Bytecoin’in işlemleri özeldir ve izlenme imkanı bulunmamaktadır.

Bununla beraber yapılan işlemler izlenilemediği gibi bağlanılma imkanına da sahip değildir. Tüm bunlar ise kriptografik algoritmalar ya da CryptoNote teknolojisi sayesinde olmaktadır. Bytecoin deflsayon üzerinde de durmaktadır yani böylece coin’ler gün geçtikçe pahalılaşmaktadır.

Bytecoin’in Amacı Nedir?

Bytecoin’in amacı kuruluş yılı olan 2012 yılından itibaren kripto parası olan kişilerin hem gizliliğini hem de güvenliğini korumaktır. Ayrıca bununla birlikte Bytecoin iş riskini asgari düzeye indirmek amacıyla da tasarlanmıştır diyebiliriz.

Bytecoin Nerelerde Bulunmaktadır?

Bytecoin için tek bir yerde bulunur demek doğru olmaz. Sürekli olarak kendini geliştiren, büyüyen ortaklarla beraber tüccarlar, entegratörler ve madencilerin olduğu bir yerde bulunmaktadır. Bununla beraber de tüm dünyada kullanılma imkanına sahip olmaktadır.

Bytecoin Nedir?
Bytecoin Nedir?

Bytecoin Nasıl Alınmaktadır?

Bytecoin hem düşük komisyon ücreti olan hem de stabil halde bulunan Binance kullanılarak alınabilme imkanına sahiptir.

Binance üzerinden kaydınızı tamamladıktan sonra yapmanız gereken adımları şöyle sıralayabiliriz:

  • Binance üzerinden açmış olduğunuz hesabınıza Bitcoin göndermeniz gerekmektedir. Bunu yapmak için de sayfanın sağ üst kısmında bulunan Funs bağlantısı üzerinde yer alan Deposits&Withdrawals’ a tıklayarak işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.
  • Önünüze gelen sayfada da arama kısmına BTC yazarak ve Bitcoin’i bulun kısmını hemen ardından da yanında yer alan Deposit’e tıklayarak işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.
  • Bu işlemi de gerçekleştirdikten sonra sizin için bir cüzdan adresi oluşturulmaktadır. Oluşturulan bu cüzdan adresinizi kopyalayarak Bitcoin’lerinizin yer aldığı borsa ya da cüzdan sayesinde adresinize Bitcoin’lerinizi ulaştırabilirsiniz. Bu işlemde 15 dakika sonra Bitcoin’leriniz Binance hesabınıza geçmiş olacaktır.
  • Bitcoin’leriniz hesabınıza geçtikten sonra ise Binance logosunun hemen yanında yer alan Exchange bağlantısını bularak Basic’i tıklamanız gerekmektedir.
  • Önünüze gelen sayfada ise BCN/BTC çiftine tıklamanız gerekmektedir. Bundan hemen sonra ise grafiğin alt kısmında bulunan Buy sekmesine tıklayarak gerekli olan satın alma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.
  • Bu işlemden sonra ise Price kısmına almak istemiş olduğunuz fiyatı, Amount kısmına da BCN miktarını girerek Buy BCN’ye tıklayabilirsiniz.

Yukarıda Bytecoin’in nasıl alınması gerektiği anlatılmıştır. Ayrıca satın alma işlemini daha hızlı bir şekilde gerçekleştirmek istiyorsanız Market bölümünden de işleminizi yapabilirsiniz.

İlgili Konular

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.

hesap işletim ücreti almayan bankalar