Parapiyasasi.net
CANLI YAYIN | Türkiye Tek Yürek yayını başladı: Kurumlar bağışlarını açıklıyor
Yazar: -15 Şubat 2023
8

Ülkeyi yasa boğan sarsıntı felaketinde yaraları sarmak için tüm televizyon kanalları bir ortaya geldi. Başta Kahramanmaraş ve Hatay olmak üzere Adıyaman, Gaziantep, Adana, Osmaniye, Malatya, Diyarbakır, Şanlıurfa ve Kilis’i etkileyen sarsıntıların yıkıcı sonuçlarını yaşayanlar için Türkiye’nin tek yürek olduğu canlı yayın, tüm kanallarda tıpkı anda ekranlara geliyor.

Nihat Hatipoğlu, Pelin Çift, Çağla Şikel, Tümer Hakikat, Nazlı Çelik, Acun Ilıcalı, Deniz Bayramoğlu, Didem Arslan Yılmaz moderatörlüğünde yapılan ortak yayında sanat, iş ve spor dünyasının önde gelen isimleri ve halk depremzedelere dayanak oluyor.

“Türkiye Tek Yürek” yardım kampanyasında sevilen dizi ve program yüzlerinin topladığı yardımlar AFAD ve Kızılay’a bağışlanacak.

“Kolları sıvadık”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ortak yayına bağlanarak şu açıklamayı yaptı:

“Kahramanmaraş’ımızın 2 başka ilçesinde 9 saat ortayla yaşadığımız zelzele hepimizin yüreğini yakan can kayıplarına yol açmıştyır. Olağanüstü bir uğraşla birinci andan itibaren arama kurtarma çalışmalarını başlattık, devam ediyoruz. Asrın felaketini birlikte omuzladığımız herkese şükranlarımı sunuyorum. Kolları sıvadık Mart ayı başı prestijiyle 30 bin konutun temelini atarak inşaate başlıyoruz. İnsanımızın inançla, huzurla oturacağı konutları yaparak bunun da üstesinden geleceğiz. Kabine üyelerimizle birlikte 136 milyon 589 bin liralık yardım topladık. İnşallah bugünkü kampanyada toplanacaklarla birlikte AFAD hesabına gelerek depremzedeler için kullanılacaktır. Bugün inşallah Tüm vakitlerin rekorunu kıracak bir sayıyla milletimiz ulu gönüllülüğünü bir sefer daha gösterecektir. Birinci başta Hazine ve Maliye Bakanlığımızdan 100 milyar lira olarak bir takviye verdik, bundan sonra da tıpkı biçimde konutların üretimi sırasında da bu dayanak devam edecektir. Bir yıl içinde bu konutları tamamlayacağız ve sahiplerine teslim edeceğiz.

Bu akşam saat 20:00’de tüm televizyon kanallarından ortak olarak yayınlanacak #TürkiyeTekYürek kampanyasına yardımlarınız ile dayanak vermek için,

📞 Davet Merkezi ; 0 (212) 707 01 00

AFAD bağış linki;
https://www.afad.gov.tr/turkiye-tek-yurek-yardim-kampanyasi-bagis-hesabi-numaralari

Kızılay bağış linki;
https://www.kizilay.org.tr/deprem2023/

deprem UE8u

Türkiye Tek Yürek Kampanyası’nda kim ne kadar bağış yaptı?

– “Türkiye Tek Yürek” kampanyasına Türk Telekom, TMSF, Borsa İstanbul Kümesi ile Türkiye Sigorta 2’şer milyar TL, Cengiz Holding 2,5 milyar TL bağışladı.

– “Türkiye Tek Yürek” kampanyasına Halkbank 7 milyar TL bağışladı

İlgili Konular

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.

hesap işletim ücreti almayan bankalar