CarbonUSD Bundan Sonra EOS Platformunda İşlem Görebilecek

CarbonUSD’nin yapımcıları, hem Amerikan Doları hem de Blockchain teknolojisinde değerinin birebir aynısı olarak çok düşük ücret imkânıyla işlem yapılabileceği haberini verdiklerinde, kripto para ilgilileri tarafından heyecanla karşılanmıştı.

Bu haberin ardından, geçtiğimiz hafta içi tekrar bir açıklama yapan ekip, EOS platformu üzerinden USD üzerinden işlemlere başlanacağını açıkladı. Carbon USD’nin en belirgin özelliği, gerçek para birimine birebir değerleme teknolojisi ve imkânı sunan Stablecoin’lerin ilki olmasıdır. Bu sayede, işlem görüldüğü borsa üzerinde, değerinin artması ya da azalmasıyla, birebir olarak Amerikan Doları değerinde karşılığının olabileceği avantajıyla hitap ettiği kullanıcı portföyünü hızla arttırmaktadır.


Şimdiye kadar Ethereum ağında yer alan CarbonUSD, borsaların USD paritesinde işlem gören tokenları arasında yerini aldı. Carbon ’un ekip lideri ve CEO’su Sam TrautweinÖnümüzdeki sene içerisinde, Boğa sezonun asıl kahramanlarının Carbon USD gibi teknolojilere sahip olan Stablecoin’lerin olacağını.” söyleyerek, gerçekten ciddi bir tüyo da vermiş oldu.

Bu açıklamanın piyasada nasıl bir yankı bulacağı merak konusuyken, yine yapılan bir açıklama da “Carbon USD’nin artık EOS alt yapısı üzerinde geliştireceğini” belirterek, gelişmelerin sürekli yaşanacağı sinyalini de vermiş oldu.