• YARIM ALTIN
  5.554,00
  % -0,46
 • AMERIKAN DOLARI
  27,0407
  % 0,10
 • € EURO
  28,9014
  % -0,06
 • £ POUND
  33,5273
  % 0,12
 • ¥ YUAN
  3,7054
  % -0,08
 • РУБ RUBLE
  0,2792
  % -1,15
 • BITCOIN/TL
  735044,435
  % 1,40
 • BIST 100
  7.784,01
  % 1,35

ChatGPT’den SHIB, Bitcoin ve ETH İçin Fiyat Tahmini!

ChatGPT’den SHIB, Bitcoin ve ETH İçin Fiyat Tahmini!

1 dZUBpT7I0RyjvF7pyJ3GUg

Yapay zeka platformu ChatGPT’nin ortaya çıkışı, yatırımcı ve traderların fiyat varsayımı ve piyasa tahlillerine yardımcı olmak için ihtilal yaratıyor. Aracın kripto alanındaki yeni olaylara ait bilgisi sonlu olsa da, neleri beklememiz gerektiği konusunda fikir verebilir. İşte SHIB, Bitcoin ve ETH ChatGPT’nin fiyat tahminleri…

ChatGPT’ye 2030’da SHIB fiyatının ne olacağını sorduk

ChatGPT’den Shiba Inu’nun (SHIB) 2030 yılında hangi düzeylerden süreç göreceğini iddia etmesini istedik. Yapay zeka, kripto piyasasının volatilitesine dayalı olarak SHIB için kesin bir fiyat sunmanın güç olduğunu kaydetti. Fakat, SHIB’nin fiyatını, genel kripto piyasası görünümü ve ağ gelişiminin belirleyeceğini dikkat çekiyor:

SHIB’in 2030’daki fiyatını rastgele bir doğruluk derecesi ile kestirim etmek imkansız. SHIB’in fiyatı, kripto para piyasasının performansı, SHIB projesinin gelişimi ve genel ekonomik ortam dahil olmak üzere çeşitli faktörlere bağlı olacaktır. Kripto para piyasası hayli değişken ve öngörülemez ve SHIB’in gelecekteki fiyatı hakkında yapılan tüm varsayımlar büsbütün spekülatiftir.

chatgpt interface

ChatGPT, 2030’da Ethereum’dan bunları bekliyor

Ethereum‘a gelince, yapay zeka nazaran, “Ethereum hayli volatil bir varlık olduğundan, fiyatı piyasa hassaslığı, benimseme, ağ aktifliği ve düzenleyici gelişmelerle alakalıdır.” ChatGPT, ayrıyeten, “Bununla birlikte, Ethereum en başarılı kripto para ünitelerinden biri oldu ve fiyatı son birkaç yılda değerli bir büyüme yaşadı.” diyor.

Fiyat varsayımı açısından, “birçok uzmanın, ağında oluşturulan dApp’lere artan benimsenmesi ve merkezi olmayanın genişlemesi üzere çeşitli faktörler nedeniyle Ethereum’un fiyatının uzun vadede artmaya devam edeceğine inandığını” belirtti.

Meta uzmanindan ChatGPTye sert elestiri

Ethereum 5.000 ila 20.000 dolara ulaşabilir

Bunun da ötesinde, Chatbot, “ağın Ethereum 2.0 üzere gelecek güncellemelerle gelişme ve daha verimli hale gelme potansiyelinden” bahsetti. Muhakkak sayılar açısından, yapay zeka farklı indikatörlere dayalı olarak belli bir aralık oluşturmayı başardı:

Çeşitli fiyat iddialarına ve tahlillerine dayanarak, kimi uzmanlar Ethereum’un fiyatının benimseme suratına ve teknik gelişmelere bağlı olarak 2030 yılına kadar 5.000 ila 20.000 dolar ortasında rastgele bir yere ulaşabileceğine inanıyor. Lakin, bu kestirimlerin epey spekülatif olduğunu ve bir dizi faktöre bağlı olarak değişebileceğini belirtmek değerlidir.

ChatGPT’ye nazaran Bitcoin (BTC) 2030’da ne durumda olacak?

İlginç bir halde, yüksek piyasa volatilitesi ve düzenlemelerine atıfta bulunarak Bitcoin’in fiyatını uzun vadede kestirim etmenin güç olduğunu söylüyor. Bununla birlikte, olgunlaşan piyasayla ve artan benimsemeye atıfta bulunarak Bitcoin’in önümüzdeki yıllarda yükselmesi için yer olduğunu belirtiyor:

2030’da Bitcoin’in fiyatını rastgele bir doğruluk derecesi ile kestirim etmek imkansız. Bitcoin’in fiyatı epey değişkendir ve hükümet düzenlemeleri, ekonomik şartlar ve teknolojik gelişmeler üzere birçok dış faktöre tabidir. Kripto para piyasası olgunlaştıkça ve daha fazla insan dijital para ünitelerinin potansiyelinin farkına vardıkça, Bitcoin muhtemelen daha geniş çapta kabul görecek ve pahası artmaya devam edecek.

yapay zeka kripto para birimleri coinler

SHIB, ETH ve BTC, ChatGPT’nin iddialarından ne kadar uzakta?

PricePredictions’daki AI aracı da SHIB’nin önümüzdeki haftalarda 0,000012 dolardan süreç yapmak için bir fiyat düzeltmesi yaşayacağını kestirim ediyor. ChatGPT tarafından sunulan projeksiyonun, Shiba’nın toparlanacağına inanan SHIB savunucuları ile birebir çizgide olduğunu belirtmekte yarar var.

Bu bağlamda, Shiba Inu geliştiricileri, fiyatı düzgünleştirmek için hızlandırılmış SHIB yakımları üzere çeşitli teşebbüsler sıraladılar. Tıpkı vakitte topluluk, Shibarium isimli katman 2 protokolü için hazırlanıyor. Kriptokoin.com olarak detaylara bu yazıda yer verdik.

SHIB fiyat analizi

SHIB, genel olarak 2023 kripto piyasası yararlarının önderleri ortasında yer aldı. Lakin ivmesi, piyasa hassaslığındaki genel yavaşlama nedeniyle geçersiz kılınmış görünüyor. Şu anda %2 seviyesinde yavaşça toparlanarak 0.00001348 dolardan süreç görüyor.

SHIB 7D graph coinmarketcap

ChatGPT’nin potansiyelleri

Araç deneysel evrelerinde olmasına karşın, birinci kestirimler, başkalarının yanı sıra fiyatları izleme ve makul şartlarda süreç yapma üzere tekrarlayan misyonları otomatikleştirmek için kullanılabileceğini gösteriyor. Ayrıyeten ChatGPT, piyasa eğilimleri, fiyatlar ve öteki ilgili bilgiler hakkında raporlar oluşturmak üzere eğitilerek tacirlerin bilgiye dayalı kararlar almasına yardımcı olabilir.

YORUMLAR YAZ