Parapiyasasi.net
Çiftçinin 200 Milyon Liralık Ödemesi Ertelendi
Yazar: -23 Nisan 2020
3

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum; çiftçinin 200 milyon liralık ödemesi hakkında açıklamalarda bulundu. Kurum, koronavirüs salgını sebebiyle çiftçi alacaklarını 3 ay ertelediklerini açıkladı. Devlet koronavirüs sebebiyle ekonomik anlam taşıyan destek paketlerini devreye soktu. Tarım ve hayvancılıkla uğraşan kişilere sevindirici bir haber geldi.

ciftcinin 200 milyohn liralik odemesi

Çiftçiye 3 Ay Ödeme Yok

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, çiftçi ödemeleri hakkında açıklamalar yaptı. Kurum; ” Tarım alanında faaliyet gösteren 46 bin 500 kişinin Nisan, Mayıs, Haziran ayına ait olan ve toplamda 156 milyon liraya tekabül eden borcunu 3 ay süreyle erteledik” ifadelerini kullandı.

Devlete ait olan tarım arazilerini tarım veya hayvancılık amacıyla kullanan çiftçilerimizin ecrimisil olan ödemeleri 3 ay süreyle ertelendi” dedi. Bakanın kullandığı ecrimisil ifadesi ise bir malın ya da yerin izin dışı kullanılması anlamına geliyor. Bir nevi işgaliye tazminatı anlamına da gelen ecrimisil, bir yeri ya da malı sahibinin izni olmaksızın kullanmak ve bu kullanımda kusurlu olunsa dahi tazminat talep etmektir.

İlgili Konular

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.

hesap işletim ücreti almayan bankalar