Parapiyasasi.net
Çin üretimi Tesla satışları Şubat’ta yüzde 31 arttı
Yazar: -03 Mart 2023
9

Tesla Inc.’nin Çin fabrikasından yaptığı satışlar, fiyat indirimlerinin alıcıları cezbetmesi ve tüketici harcamalarının tekrar sürat kazanmasıyla Şubat ayında arttı.

Çin Binek Araba Birliği’nin yayımladığı ön datalara nazaran, ABD’li elektrikli araba üreticisi Tesla geçen ay Şangay tesisinden toplam 74 bin 402 adet araç sattı.

Buna nazaran, bir evvelki yılın tıpkı devrine nazaran, yüzde 31,65’lük ve bir evvelki aya nazaran yüzde 13’lük bir artış yaşandı. Lakin Tesla, Asya yahut Avrupa’nın öteki bölgelerine ihraç ettiği araçlara ait özel döküman sunmadı.

Elon Musk’tan sonra şirketin en yetkili ikinci ismi olan Tom Zhu, dünyanın en büyük araba pazarında artan rekabetin ortasında azalan taleple ilgili telaşları olmadığını açıkladı. Zhu değerlendirmesinde, “İyi bir eseri uygun fiyata sunduğunuz sürece endişelenmenize gerek yok.” sözlerini kullandı.

Diğer taraftan, Tesla tarafından bu haftanın başlarında yapılan açıklamada, Washington ile Pekin ortasındaki siyasi ve ticari tansiyonlardan “kaygı duymadıkları” belirtildi.

İlgili Konular

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.

hesap işletim ücreti almayan bankalar