Parapiyasasi.net
Credit Suisse CEO’su: Yaşananlar için çok üzgünüm
Yazar: -04 Nisan 2023
5

Credit Suisse Group AG İdare Şurası Lideri Axel Lehmann, bankayı kurtaramadıkları için ‘gerçekten çok üzgün olduğunu’ söyledi.

Zürih’teki yıllık hissedarlar toplantısında konuşan Lehmann skandalların izini silmek konusunda başarısız olduklarını belirterek ‘banka kurtarılamaz hale gelmişti” dedi.

Lehmann bankanın batışında kendisi de dahil idarenin sorumlu olduğunu, UBS’in satın alma teklifini kabul etmek zorunda olduklarını belirtti.

İsviçre’nin en büyük bankası UBS, kriz yaşayan 167 yıllık banka Credit Suisse’i satın almıştı. Yıllardır skandallar ve inanç kriziyle sarsılan banka yaklaşık 3,3 milyar dolara UBS tarafından satın alınmıştı.

Lehmann “tüm gücümüzü ve gayretlerimizi durumu bilakis çevirmek ve işleri yoluna koymak için harcadık. Bunu yapacak vaktimiz olmaması bana acı veriyor. Mart ayındaki mukadderat haftamızda da planlarımız altüst oldu. Bunun için hakikaten üzgünüm” diye konuştu.

İlgili Konular

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.

hesap işletim ücreti almayan bankalar