Parapiyasasi.net
Credit Suisse krizi için kim, ne dedi?
Yazar: -16 Mart 2023
4
 • 01

  JPMorgan Asset Management CIO’su Bob Michele, Credit Suisse’deki problemleri “buzdağının görünen yüzü” olarak kıymetlendirdi. Fed’in faiz artırım döngüsünün gecikmeli tesirleri olduğuna ve bunun global iktisat için daha geniş çaplı sorunlar yaratabileceğine işaret eden Michele, “Daha fazla sorun olacak” diye konuştu.

 • 02

  Federated Hermes Kıdemli Pay Stratejisti Linda Duessel da banka paylarında biraz daha baskı beklediğini belirtti.

 • 03

  Bloomberg Opinion müellifi Paul Davies ise Credit Suisse’in bilanço temellerinin sağlam olduğunu ve bu “kasırgayı” finansal tabloya ziyan vermeden atlatıp atlatamayacağının çok değerli olduğunu belirtti.

 • 04

  ‘Kriz kahini’ olarak bilinen ekonomist Nouriel Roubini, Credit Suisse’in “batamayacak kadar büyük lakin kurtarılamayacak kadar büyük” olabileceğinden tasa duyduğunu söyledi. Roubini, “Düzenleyici kurumların bir kurtarma planı oluşturacak kaynaklara sahip olup olmadığı belirsiz” dedi

 • 05

  Eski ABD Hazine Bakanı Larry Summers da 22 Mart’ta Fed’den artık 50 baz puanlık bir artış beklemediğini, lakin 25 baz puanlık bir artışın da masadan kalkması halinde piyasaların krizin boyutu konusunda telaş duyacağını belirtti.

 • 06 transparent

  BlackRock CEO’su Larry Fink on yılı aşkın bir müddet boyunca kolay para ve düşük faiz oranları sırasında mali sistemde oluşan çatlaklardan yüksek sesle kaygı duyarak, bankacılık krizinin Silikon Vadisi Bankası’nın iflasının ötesine geçebileceğini söyledi.

  Dünyanın en büyük fon idare şirketinin CEO’su olan Fink Çarşamba günü yaptığı yazılı açıklamada, “Domino taşları düşmeye mi başladı? Hasarın ne kadar yaygın olduğunu bilmek için şimdi çok erken” tabirlerini kullandı.

İlgili Konular

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.

hesap işletim ücreti almayan bankalar